Aktuálne ceny: Cena zlata 2071.57 USD/oz   Cena striebra 25.48 USD/oz  

U.S. Mint - investičné mince

O mincovni U.S. Mint

Mincovňa Spojených štátov amerických je mincovňa, ktorá razí obehové mince pre Spojené štáty americké. Sídlo má vo Philadelphii v Pensylvánii a ďalšie pobočky v iných mestách v Amerike. Americká mincovňa vyrába mince z drahých kovov pre zberateľov a investorov zo zlata, striebra, platiny a paládia. Najobľúbenejšie sú zlatý a strieborný American Eagle, ktoré sa razia od roku 1986. Vyrábajú sa výlučne zo zlata vyťaženého v USA. Americká mincovňa vyrába aj medaily nazývané Zlaté medaily Kongresu, ktoré sú určené pre Kongres na ocenenie ľudí, ktorí prispeli k zlepšeniu sveta.

História

Mincovňu USA založil Kongres v roku 1792 na základe zákona o minciach. Kongres vybral za miesto prvej americkej mincovne Filadelfiu, vtedajšie hlavné mesto krajiny. Keď sa zlatá horúčka rozšírila po celých Spojených štátoch, otvorili sa pobočky mincovne a skúšobne v ďalších mestách. Bola to jedna z prvých federálnych agentúr, ktorá zamestnávala ženy už v roku 1795. Ženy zastávali druhú najvyššiu pozíciu v mincovni ešte predtým, ako získali volebné právo.

Zlaté a strieborné mince

Mincovňa vyrába nielen obehové mince, ale aj zberateľské mince so špeciálnym dizajnom a na počesť významných osobností a udalostí. Investičné mince z drahých kovov Američania nazývajú bullion coins. Americká mincovňa razí mince v niekoľkých programoch. Séria American Liberty ponúka numizmatikom svieže zobrazenie Lady Liberty na zlatých minciach a úžasných strieborných medailách. Indiánske mince v hodnote 1 USD pripomínajú prínos indiánskych kmeňov a jednotlivcov do histórie Spojených štátov. Ďalšou známou sériou sú mince zobrazujúce dvadsať amerických priekopníčok. Najznámejšou zlatou a striebornou mincou s podpisom americkej mincovne je American Eagle


Online výkupná cena
Posledný kus!
Množstevné zľavy %
Skladom
2 106,40 EUR
Online výkupná cena
Posledné kusy na sklade
Skladom
2 330,00 EUR
Online výkupná cena
Množstevné zľavy %
Na objednávku (14 pracovných dní)
od 2 081,35 EUR

Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.239.2.192

Holoubek koncern