Aktuálne ceny: Cena zlata 2335.675 USD/oz   Cena striebra 30.123 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné zlaté mince     Zlatá investičná minca American Eagle 1 Oz Typ 1
Online výkupná cena
Posledný kus!

Zlatá investičná minca American Eagle 1 Oz Typ 1

17:52
posledná aktualizácia ceny
006338
kód produktu
2 621,45 EUR
oslobodené od DPH
Platba kartou u tohto produktu nie je možná.
Skladom Dočasne nedostupné
-
+


Dostupnosť na predajniach

Skladom

Aktuálna výkupná cena
2 044,55 EUR


záruka spätného odkúpenia

Nabídnout pro výkup
Na získanie VIP kúpnej ceny je potrebné predložiť faktúru za zakúpený tovar od našej spoločnosti.
VIP výkupná cena
2 116,52 EUR

Pozrite si produkt

Podrobný popis

"U týchto mincí nerozlišujeme motív na minci alebo ročník emisie. V prípade Vášho záujmu o daný motív a konkrétny ročník mince si prosím overte dostupnosť telefonicky na našej predajni."

American Eagle - Liberty

Zlaté mince American Eagle sú medzi zberateľmi a investormi veľmi obľúbené, najmä v Amerike. Razia sa od roku 1986 v štyroch frakciách: 1 oz, 1/2 oz, 1/4 oz a 1/10 oz najčistejšieho zlata. Vyššia hmotnosť týchto mincí je spôsobená nižšou rýdzosťou zlata. V tomto prípade je to 91,67 %. Zvyšok tvorí meď (5,33 %) a striebro (3 %), ktoré zlepšuje odolnosť mince voči oderu. Mince sú vyrobené výlučne zo zlata vyťaženého v USA.

Na lícnej strane mince je zobrazený tradičný motív "Lady Liberty", ktorý navrhol Auguste Saint-Gaudens. Alegoricky stelesňuje Slobodu v dlhom splývavom rúchu a rozviatymi vlasmi, ktorá kráča v slnečnom svite. V pravej ruke drží pochodeň a v ľavej olivovú ratolesť. Pri jej nohách vľavo je budova Kapitolu, vpravo rok vydania. Okolo kruhu je 50 hviezd predstavujúcich 50 štátov USA, v hornej časti je text "LIBERTY". Pod rokom vydania je malá značka umelca.
Dizajn "Lady Liberty" bol odvodený od 20-dolárovej mince "Double Eagle", ktorú razila Mincovňa Spojených štátov amerických v rokoch 1907 až 1933. Vznikol na podnet prezidenta Theodora Roosevelta, ktorý poveril sochára Saint-Gaudensa vypracovaním návrhu v duchu starovekých gréckych a rímskych mincí. Napriek svojmu veku je tento dizajn stále jednou z najkrajších amerických mincí.

Na reverznej strane mince je zobrazený orol skalný, národný symbol Spojených štátov.
Minca označená ako Typ 1 bola razená od roku 1986 do polovice roka 2021 a jej autorom je Miley Busiek. Je na nej zobrazený samec orla, ktorý nesie olivovú ratolesť k hniezdu, v ktorom čaká samica s mláďatami. Popis mince obsahuje názov štátu "SPOJENÉ ŠTÁTY AMERICKÉ", údaje o hmotnosti zlata a nominálnu hodnotu. V poli mince sú uvedené štátne heslá "E PLURIBUS UNUM" a "IN GOD WE TRUST". Iniciály autorov "MB" a "JW" sú súčasťou mince.


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

American Eagle U.S. Mint

Špecifikácia produktu

Autor:
Augustus Saint-Gaudens, Miley Busiek
Hrana:
vrúbkovaná
Nominálna:
50 USD
Rýdzosť:
91,67
Sila:
2,83 mm
Hmotnosť:
33,9310 g
Mincovňa:
U.S. Mint
Priemer:
32,70 mm
Séria:
American Eagle
Krajina pôvodu:
USA

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
100.28.227.63

Holoubek koncern