Aktuálne ceny: Cena zlata 2411.15 USD/oz   Cena striebra 30.786 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné strieborné mince     Strieborná investičná minca American Eagle 1 Oz
Množstevné zľavy %

Strieborná investičná minca American Eagle 1 Oz

14:08
posledná aktualizácia ceny
001068
kód produktu
50,80 EUR
vrátane DPH
Platba kartou u tohto produktu nie je možná.
Skladom Na objednávku (14 pracovních dní)
-
+


Dostupnosť na predajniach

Skladom

Aktuálna výkupná cena
25,40 EUR

Nabídnout pro výkup
Na získanie VIP kúpnej ceny je potrebné predložiť faktúru za zakúpený tovar od našej spoločnosti.
VIP výkupná cena
26,29 EUR

Pozrite si produkt

Podrobný popis

"Pri týchto minciach nerozlišujeme motív na minci a ročník emisie. V prípade Vášho záujmu o daný motív alebo konkrétny ročník mince, overte si prosím dostupnosť telefonicky na našej predajni."

American Eagle - Typ 2

Minca American Eagle s nominálnou hodnotou jednej unce je veľmi obľúbená medzi zberateľmi a investormi, najmä v Amerike. Razí sa od roku 1986. Čistota mincí je stanovená na 99,93 % striebra a 0,07 % medi. Tým sa zvyšuje odolnosť mince voči oderu. Minca sa vyrába výlučne zo striebra vyťaženého v USA. Dizajn striebornej investičnej mince vychádza zo slávnej dvadsaťdolárovej mince Double Eagle (1907 - 1933). Minca je strieborným náprotivkom zlatého amerického orla.

Na lícnej strane je tradičný motív "Walking Liberty", ktorý navrhol Adolph A. Weinman. Alegoricky stelesňuje Slobodu kráčajúcu do východu slnka. Je oblečená do splývavého rúcha s hviezdami a pruhmi. V náručí nesie olivové a dubové ratolesti predstavujúce civilnú a vojenskú slávu. Ruka vystretá dopredu vyjadruje odovzdanie sa ducha slobody novým zajtrajškom. Tento motív bol razený na strieborných poldolároch v rokoch 1916 až 1947 a na strieborných investičných minciach American Eagle od roku 1986. Dizajn obsahuje nápisy "LIBERTY", oficiálne motto USA "IN GOD WE TRUST" a rok vydania. Mince razené od polovice roka 2021 (typ 2) obsahujú iniciály "WA" umiestnené pod mottom "IN GOD WE TRUST".

Na rubovej strane mince je zobrazený orol skalný, národný symbol USA.
Motív označovaný ako typ 2, razený od polovice roka 2021, navrhla americká výtvarníčka Emily Damstra. Zobrazuje realistickú podobizeň orla skalného s roztiahnutými krídlami pred pristátím. Dravý vták drží v pazúroch dubovú vetvu, akoby ju chcel pridať do svojho hniezda. V opise mince je uvedený názov krajiny "UNITED STATES OF AMERICA", nominálna hodnota "ONE DOLLAR", hmotnosť "1 OZ FINE SILVER" a heslo USA "E PLURIBUS UNUM". Súčasťou sú malé iniciálky dizajnéra "ESD" a medailéra Michaela Gaudiosa "MG".


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Strieborné investičné mince - množstevné zľavy American Eagle U.S. Mint

Špecifikácia produktu

Autor:
Adolph A. Weinman/Emily Damstra
Mincovňa:
U.S. Mint
Nominálna:
1 USD
Rýdzosť:
999/1000 Ag
Sila:
2,98 mm
Hmotnosť:
31,107 g (1 Oz)
Motiv:
Typ 2
Priemer:
40,6 mm
Séria:
American Eagle
Krajina pôvodu:
USA

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
44.211.31.134

Holoubek koncern