Aktuálne ceny: Cena zlata 2044.2 USD/oz   Cena striebra 24.952 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné strieborné mince     Strieborná investičná minca American Eagle 1 Oz Typ 1
Množstevné zľavy %

Strieborná investičná minca American Eagle 1 Oz Typ 1

06:56
posledná aktualizácia ceny
006339
kód produktu
38,60 EUR
vrátane DPH
Nakúpte viac a ušetrite
od 1 kusu 38,60 EUR
od 100 Kúsky 35,25 EUR

Platba kartou u tohto produktu nie je možná.
Skladom Na dotaz
-
+


Aktuálna výkupná cena
21,35 EUR

Nabídnout pro výkup
Na získanie VIP kúpnej ceny je potrebné predložiť faktúru za zakúpený tovar od našej spoločnosti.
VIP výkupná cena
22,10 EUR

Pozrite si produkt

Podrobný popis

"Pri týchto minciach nerozlišujeme motív na minci a ročník emisie. V prípade Vášho záujmu o daný motív alebo konkrétny ročník mince, overte si prosím dostupnosť telefonicky na našej predajni."

Americký orol - typ 1

Minca American Eagle s nominálnou hodnotou jednej unce je veľmi obľúbená medzi zberateľmi a investormi, najmä v Amerike. Razí sa od roku 1986. Čistota mincí je stanovená na 99,93 % striebra a 0,07 % medi. Tým sa zvyšuje odolnosť mince voči oderu. Minca sa vyrába výlučne zo striebra vyťaženého v USA. Dizajn striebornej investičnej mince vychádza zo slávnej dvadsaťdolárovej mince Double Eagle (1907 - 1933). Minca je strieborným náprotivkom zlatého amerického orla.

Na lícnej strane je tradičný motív "Walking Liberty", ktorý navrhol Adolph A. Weinman. Alegoricky stelesňuje Slobodu kráčajúcu do východu slnka. Je oblečená do splývavého rúcha s hviezdami a pruhmi. V náručí nesie olivové a dubové ratolesti predstavujúce civilnú a vojenskú slávu. Ruka vystretá dopredu vyjadruje odovzdanie sa ducha slobody novým zajtrajškom. Tento motív bol razený na strieborných poldolároch v rokoch 1916 až 1947 a na strieborných investičných minciach American Eagle od roku 1986. Dizajn obsahuje nápisy "LIBERTY", oficiálne motto USA "IN GOD WE TRUST" a rok vydania. Mince razené od polovice roka 2021 (typ 2) obsahujú iniciály "WA" umiestnené pod mottom "IN GOD WE TRUST".

Na rubovej strane mince je zobrazený orol skalný, národný symbol USA.
Dizajn označovaný ako typ 1 razil od roku 1986 do polovice roka 2021 John Mercanti. Je na ňom zobrazený heraldický orol skalný s 13 hviezdami nad hlavou. Orol drží v ľavom pazúriku 13 šípov a v pravom olivovú ratolesť s 13 listami a 13 olivami. Číslo 13 odkazuje na pôvodných 13 štátov, ktoré v roku 1776 založili Spojené štáty americké. Orol sa pozerá doprava a v zobáku drží stuhu s národným mottom "E PLURIBUS UNUM". Štít na jeho hrudi je rozdelený na 13 pruhov. Šesť vyvýšených pruhov symbolizuje rodné krajiny prisťahovalcov - Anglicko, Škótsko, Írsko, Francúzsko, Nemecko a Holandsko. V opise mince je uvedený názov krajiny "UNITERD STATES OF AMERICA" a hmotnosť a nominálna hodnota "1 OZ FINE SILVER - ONE DOLLAR". Obsahuje malé iniciály autora "JM".


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Strieborné investičné mince - množstevné zľavy American Eagle U.S. Mint

Špecifikácia produktu

Hmotnosť:
31,107 g (1 Oz)
Nominálna:
1 USD
Rýdzosť:
999/1000 Ag
Krajina pôvodu:
USA
Autor:
Adolph A. Weinman/John Mercanti
Mincovňa:
U.S. Mint
Priemer:
40,6 mm
Sila:
2,98 mm
Séria:
American Eagle

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.239.2.192

Holoubek koncern