Aktuálne ceny: Cena zlata 2323.85 USD/oz   Cena striebra 31.226 USD/oz  
  Zlaťáky    Zlaté mince zahraničia     Zlatá minca American Double Eagle 1924

Zlatá minca American Double Eagle 1924

07:58
posledná aktualizácia ceny
002364
kód produktu


Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach

NIE JE SKLADOM

Podrobný popis

Slávny zlatý americký Double Eagle - St. Gaudens - 1924

Americké zlaté investičné mince Double Eagle boli razené v americkej mincovni (podľa značky mincovne je možné určiť názov mincovne: S - San Francisco Mint, D - Denver Mint, bez značky - Philadelphia Mint) z 22-karátového zlata v rokoch 1907 až 1933, vážili 33,4360 gramu a obsahovali menej ako jednu trójsku uncu (0,9675 oz - 30,0926 g) rýdzeho zlata, zvyšok tvorila tradične meď, aby sa zvýšila trvanlivosť mincí.

Tieto zlaté mince sa získavajú veľmi zriedkavo, a preto sú medzi zberateľmi a investormi veľmi vyhľadávané!

Na reverznej strane mince je zobrazený mladý orol letiaci pri východe slnka. Dravého vtáka v hornej časti obklopuje nápis "UNITED STATES OF AMERICA" a nominálna hodnota "TWENTY DOLLARS". Pod orlom sa nachádza slávne heslo "IN GOD WE TRUST".

V roku 1849 mincovňa vyrazila dve zlaté mince American Eagle v hodnote 20 USD v zberateľskej verzii Proof. Prvá z týchto mincí sa v súčasnosti nachádza v Smithsonovom inštitúte vo Washingtone. Druhá minca, ktorá patrila vtedajšiemu ministrovi financií Williamovi M. Meredithovi, bola po jeho smrti predaná ako súčasť jeho pozostalosti a jej súčasné umiestnenie nie je známe.
V roku 1904 mal vtedajší prezident Theodore Roosevelt v pláne vytvoriť nový dizajn amerických mincí a navrhol sochára Augusta Saint-Gaudensa na novú verziu ich návrhu. Vzhľadom na umelcove zdravotné problémy a ťažkosti s návrhom reliéfu boli nové návrhy vytvorené až v roku 1907, krátko pred jeho smrťou, pre mince v hodnote 10 aj 20 dolárov, ktoré sú vo svete známe ako "Double Eagle".
Motto "In God We Trust" (V Boha veríme) na reverznej strane mince bolo pôvodne v rokoch 1907-1908 vynechané, pretože vtedajší prezident Roosevelt nepovažoval za vhodné umiestniť Božie meno na peniaze. Na základe zákona Kongresu však bolo motto v polovici roku 1908 do návrhu opäť zavedené, čo viedlo k vydaniu dvoch verzií mince Double Eagle v roku 1908, jednej s mottom a druhej bez neho.
Pravidelná výroba mincí pokračovala až do 28. decembra 1933, keď bol vydaný príkaz na odovzdanie zlata. Po tejto zmene ministerstvo financií roztavilo milióny zlatých mincí a zachovalo sa ich len niekoľko. Double Eagle z roku 1933 sa považuje za najcennejšiu americkú mincu, keďže na celom svete sa zachovalo len niekoľko exemplárov.

Na averze je zobrazená kráčajúca postava Slobody s vlajúcimi vlasmi. V pravej ruke drží pochodeň a v ľavej olivovú ratolesť, symbol mieru. V ľavom dolnom rohu je takmer skrytý Kapitol Spojených štátov. Na pravej strane je uvedený rok vydania. Okraj mince dopĺňa nápis "LIBERTY" a hviezdy symbolizujúce počet štátov Únie. V roku 1912 bol dizajn mince opäť mierne upravený, keď sa Nové Mexiko a Arizona pripojili ku Konfederácii. Počet hviezd pozdĺž okraja sa zvýšil zo 46 na 48.Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Zlaté mince American Double Eagle American Eagle U.S. Mint Naspäť do minulosti

Špecifikácia produktu

Autor:
Augustus Saint-Gaudens
Hmotnosť:
33,4360 g
Mincovňa:
U.S. Mint
Nominálna:
20 USD
Priemer:
34 mm
Séria:
Dvadsaťdoláry - USA
Téma:
Historické mince
Emisia:
1924
Hrana:
hladká s vlysom
Měna:
Dolár
Náklad:
4 323 500 ks
Rýdzosť:
900/1000 Au, 100/1000 Cu
Sila:
2.41 mm
Krajina pôvodu:
USA

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
44.211.117.197

Holoubek koncern