Aktuálne ceny: Cena zlata 2411.15 USD/oz   Cena striebra 30.786 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné zlaté mince     Zlatá investičná minca American Eagle 1 Oz
Online výkupná cena

Zlatá investičná minca American Eagle 1 Oz

14:18
posledná aktualizácia ceny
001040
kód produktu
2 300,00 EUR
oslobodené od DPH
Platba kartou u tohto produktu nie je možná.
Skladom Vypredané
-
+


Dostupnosť na predajniach

Skladom

Aktuálna výkupná cena
2 102,40 EUR


záruka spätného odkúpenia

Nabídnout pro výkup
Na získanie VIP kúpnej ceny je potrebné predložiť faktúru za zakúpený tovar od našej spoločnosti.
VIP výkupná cena
2 176,40 EUR

Pozrite si produkt

Podrobný popis

"U týchto mincí nerozlišujeme motív na minci alebo ročník emisie. V prípade Vášho záujmu o daný motív a konkrétny ročník mince si prosím overte dostupnosť telefonicky na našej predajni."

American Eagle - Liberty

Zlaté mince American Eagle sú medzi zberateľmi a investormi veľmi obľúbené, najmä v Amerike. Razia sa od roku 1986 v štyroch frakciách: 1 oz, 1/2 oz, 1/4 oz a 1/10 oz najčistejšieho zlata. Vyššia hmotnosť týchto mincí je spôsobená nižšou rýdzosťou zlata. V tomto prípade je to 91,67 %. Zvyšok tvorí meď (5,33 %) a striebro (3 %), ktoré zlepšuje odolnosť mince voči oderu. Mince sú vyrobené výlučne zo zlata vyťaženého v USA.

Na lícnej strane mince je zobrazený tradičný motív "Lady Liberty", ktorý navrhol Auguste Saint-Gaudens. Alegoricky stelesňuje Slobodu v dlhom splývavom rúchu a rozviatymi vlasmi, ktorá kráča v slnečnom svite. V pravej ruke drží pochodeň a v ľavej olivovú ratolesť. Pri jej nohách vľavo je budova Kapitolu, vpravo rok vydania. Okolo kruhu je 50 hviezd predstavujúcich 50 štátov USA, v hornej časti je text "LIBERTY". Pod rokom vydania je malá značka umelca.
Dizajn "Lady Liberty" bol odvodený od 20-dolárovej mince "Double Eagle", ktorú razila Mincovňa Spojených štátov amerických v rokoch 1907 až 1933. Vznikol na podnet prezidenta Theodora Roosevelta, ktorý poveril sochára Saint-Gaudensa vypracovaním návrhu v duchu starovekých gréckych a rímskych mincí. Napriek svojmu veku je tento dizajn stále jednou z najkrajších amerických mincí.

Na reverznej strane mince je zobrazený orol skalný, národný symbol Spojených štátov.
Mincu, označovanú ako Typ 2, razenú od polovice roka 2021, navrhla americká výtvarníčka Jennie Norrisová. Je na nej detailne zobrazený orol skalný z profilu. Dizajn zaujme svojím realistickým poňatím a fascinujúcimi detailmi. Priestor v hornej časti mince obsahuje národné motto "IN GOD WE TRUST" a "E PLURIBUS UNUM". Popis mince obsahuje názov krajiny "UNITED STATES OF AMERICA", nominálnu hodnotu a informácie o hmotnosti zlata. Jednotlivé časti textu oddeľujú hviezdy. Súčasťou mince sú malé iniciálky autora návrhu "JN" a medailéra Renata Gordona "RG".Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

American Eagle U.S. Mint

Špecifikácia produktu

Autor:
Augustus Saint-Gaudens, Jennie Norris
Hrana:
vrúbkovaná
Motiv:
v 2. polovici roka 2021 zmena rubovej strany
Priemer:
32,70 mm
Séria:
American Eagle
Krajina pôvodu:
USA
Hmotnosť:
33,9310 g
Mincovňa:
U.S. Mint
Nominálna:
50 USD
Rýdzosť:
91,67
Sila:
2,83 mm

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
44.211.31.134

Holoubek koncern