Aktuálne ceny: Cena zlata 1950.45 USD/oz   Cena striebra 23.976 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné zlaté mince     Zlatá investičná minca Britannia 1/4 Oz Kráľ Karol III.
Novinka

Zlatá investičná minca Britannia 1/4 Oz Kráľ Karol III.

23:41
posledná aktualizácia ceny
006947
kód produktu
536,05 EUR
oslobodené od DPH
Platba kartou u tohoto produktu není možná.
Skladom Na objednávku (31 pracovních dní)
-
+
Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Banská Bystrica
Centrála
Aktuálna výkupná cena
438,00 EUR

Nabídnout pro výkup

Podrobný popis

Pri nákupe investičných kovov je dôležité sledovať nielen predajnú cenu, ale mnohokrát je dôležitejšia výkupná cena a garancia spätného odkupu.

 

"U týchto mincí nerozlišujeme motív na minci alebo ročník emisie. V prípade Vášho záujmu o daný motív a konkrétny ročník mince si prosím overte dostupnosť telefonicky na našej predajni."


Britannia - King Charles III.

Zlaté investičné mince Britannia, ktoré razí Britská kráľovská mincovňa (The Royal Mint) od roku 1987, patria medzi najvyhľadávanejšie investičné a zberateľské mince sveta. Od roku 1987 sa vyrábali v rýdzosti 22 karátového zlata – 916.7/1000 a vo veľkostiach 1/10 Oz, 1/4 Oz, 1/2 Oz a 1 Oz. Uncová minca vážila presne 33,930 g a obsahovala plnú váhu unce (1 Oz - 31,1 g) rýdzeho zlata, zvyšok je od roku 1990 doplnený rýdzim striebrom, čo spôsobovalo iné zafarbenie mince a väčšiu odolnosť. Rozmery mince boli o priemeru 32,69 mm a hrúbke 2,79 mm.

V roku 2013 sa Britská kráľovská mincovňa rozhodla prerušiť túto stáročnú tradíciu rýdzosti britských mincí a prvýkrát v histórii razia mince Britannia v rýdzosti 24 karátového zlata - 999,9/1000. Rozmery 1 Oz mince sú: priemer 38,61 mm a hrúbka 1,8 mm.

V roku 2014 sa Britská kráľovská mincovňa vrátila ku klasickému priemeru 1 Oz mince - 32,69 mm.

V roku 2021 pristúpila Britská kráľovská mincovňa z dôvodu zvýšenia bezpečnosti proti falšovaniu k ďalším ochranným prvkom. Gilošové lúče na pozadí nahradil prepracovaný vlnový vzor. Technológia pikosekundového lasera vytvára ilúziu pohybu pri natáčaní mince. Na leme určujúcom prechod medzi hlavným motívom Britannie a okružím sa opakuje laserom leptaný mikrotextový nápis "DECUS ET TUTAMEN". V ľavej dolnej časti je umiestnený vnútorný kruh ukrývajúci latentnú bezpečnosť motív (trojzubec / visiaci zámok). Štít Britannie vypĺňajú jemné linky.

Ďalším míľnikom v histórii investičných mincí Britannia bol rok 2022. Úmrtie britskej kráľovnej Alžbety II. a nástup na trón Karola III. odštartoval prípravu mincového portrétu nového panovníka na lícnej strane mince. Dodržanie vopred daných krokov v procese zmeny portrétu viedlo k razbe dvoch typov. Investičné mince Britannia s rokom emisie 2023 boli razené s portrétom zosnulej Alžbety II. a kráľa Karola III.

Rubová strana predstavuje ženskú personifikáciu Británie. Zachytáva bohyňu bojovníčku v rozviatom rúchu a korintskej prilbe na vrcholku útesu, aby tak stelesňovala neochvejnú hrdosť národa. Trojzubec v jej pravej ruke symbolizuje námornú históriu. Druhou rukou drží olivovú ratolesť ako symbol mieru a štít na ochranu. Jednotným základom mincí Britannia je od ich uvedenia na trh cimburie lemujúce okružie ako symbol jednoty krajiny. Okružia mince uvádza nápis "BRITANNIA", rok emisie a údaje o rýdzosti a váhe kovu.

Líc mince nesie prvý mincový portrét Karola III. podľa návrhu Martina Jenningsa. Kráľ hľadí podľa tradície na opačnú stranu ako Alžbeta II. na svojich mincových portrétoch. Popis mince uvádza "CHARLES III • D • G • REX • F • D" a nominálnu hodnotu.


Tento produkt je součástí následujících sestav produktů:

Royal Mint Britannia

Špecifikácia produktu

Země původu:
Veľká Británia
Hmotnost:
7,78 g (1/4 Oz)
Nominál:
25 GBP
Ryzost:
999,9/1000 Au
Hrana:
vrúbkovaná
Autor:
Philip Nathan/Martin Jennings
Mincovna:
Royal Mint
Průměr:
22,00 mm
Série:
Britannia

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.236.138.35

Holoubek koncern