Slovenské pobočky sú otvorené len ako výdajné miesto. Ďakujeme za pochopenie. Viac informácií na stránke oznámenia.

+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

6 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava, Liberec
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Zlatá investiční medaile 1 Kg Ema Destinnová Motiv 2000 Kč bankovky 2011 Štandard

61.455,00 € vrátane DPH
Zlatá investiční medaile 1 Kg Ema Destinnová Motiv 2000 Kč bankovky 2011 Štandard
* povinná informácia
Typ ceny:

Zlatá investiční medaile 1 Kg Ema Destinnová Motiv 2000 Kč bankovky 2011 Štandard


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 000846
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Zlatá investičná medaila
Priemer: 85 mm
Hmotnosť: 1000 g
Rýdzosť: 999,9/1000 Au
Hrana: hladká, číslovaná
Prevedenie: Štandard
Emisia: marec 2011
Náklad: 100 ks, číslované
Kresbový návrh: ak. maliar Oldřich Kulhánek
Sadrový model: ak. soch. Vladimír Oppl
Rytec: Lubomír Lietava
Razba: Česká Mincovna

Zlaté umelecké dielo troch renomovaných umelcov

Medaila je druhou zo série „České bankovky na českých medailích“. Je doplnená grafickým listom s portrétom Emy Destinnovej, ktorý je číslovaný a signovaný autorom, akademickým maliarom Oldřichom Kulhánkom. Medaila spája výtvarné, sochárske a rytecké umenie.

ema_destinnova

Toto významné umelecké dielo rozširuje kvalitnú medailérsku tvorbu Českej mincovne. Jeho kúpa znamená dvojakú investíciu - do drahého kovu a jedinečného umeleckého diela.

Autorom návrhu medaily je akademický maliar Oldřich Kulhánek, autor českých bankoviek a renomovaný umelec. Podľa jeho vlastných slov bola výtvarná výzva v prenesení obdĺžnika bankovky do kruhu medaily. Akademický sochár Vladimír Oppl, autor českej dvadsaťkorunovej mince, vytvoril na základe grafického návrhu sadrový model, z ktorého sa odvíja spracovanie raziacich nástrojov. Dielo potom k dokonalosti doviedol rytec mincovne Luboš Lietava, ktorý sa ryteckou prácou podielal už na mnohých českých minciach a medailách.

Námet bankovky a teda aj medaily sa vzťahuje ku svetoznámej opernej speváčke Eme Destinnovej (1878 - 1930), vlastným menom Emílii Pavlíne Kittlovej. Umelecké meno si zvolila po svojej učiteľke spevu Márii Loewe Destinn. Jej vyobrazenie približuje dobu jej najväčšej slávy. Obdobie, v kterom životný štýl vo svete ovládla secesia, a to ako v architektúre a bytovom interiéri, tak v obliekaní. Ema Destinnová nenašla v Prahe uplatnenie, a preto zahájila kariéru v Berlíne a až po vystupovaní v Londýne a Paríži jej bolo umožnené sa predstaviť v Prahe. V roku 1908 už vystupovala v Metropolitnej opere v New Yorku. Bravúrne zvládla repertoár viac ako 80 veľkých operných rolí. Jej kariéra najviac utrpela počas 1. svetovej vojny. Vtedy sa na čas vrátila domov, ale kvôli jej kontaktom na domáci vlastenecký odboj jej bol odobraný pas a až do konca vojny bola internovaná na svojom zámku v Stráži nad Nežárkou. Do Metropolitnej opery sa síce vrátila v roku 1919, ale už nebola schopna naviazať na svoju predvojnovú slávu. V roku 1928 sa natrvalo vrátila do Čiech na svoj zámok, kde žila až do svojej smrti.

Centrálnym motívom averznej strany medaily je portrét speváčky. Inšpiráciou pre tvorbu portrétu boli fotografie z inscenácie opery Madam Butterfly v Metropolitnej opere v New Yorku. Jej oduševnelá tvár je znázornená z podhľadu. Vo vlasoch má na ľavej strane vpletenú vetvičku vavrínovej ratolesti s plodmi, ktorá poukazuje na jej nežný a romantický charakter.

V spodnej časti vlasov na pravej strane je zakomponovaná číslica 2 000, pod ňou šál s kvetinovým dekorom akoby prehodený cez rameno spevčky . Na druhej strane v pozadí je umiestnený opäť symbol slávy, vavrínová ratolesť. Na ľavej spodnej strane je potom nápis s umeleckým menom speváčky.

Reverzná strana je apoteózou hudby. Základ tvorí vnútorný priestor písmena „D“, iniciály speváčky, štylizovaného do tvaru strunového hudebného nástroja pripomínajúceho oblými tvarmi husle. V hornej časti je zakomponovaná hlava Múzy hudby a lyriky Euterpé, ovenčená listami a plodmi vavrínu. Hlava bohyne vystupuje z nástroja, ktorý je na svojom spodnom okraji ozdobený opäť listami vavrínu. Spodnou časťou reverznej strany prechádzajú v pozadí prehnuté pruhy pripomínajúce štylizované ozdobné stuhy.


ema_destinnova_zlata_investicni_mince_1Kg_2011

V cene tejto zlatej investičnej medaily je aj luxusná drevená krabička spolu s číslovaným certifikátom pravosti formátu A4 od Českej mincovne.


Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Zlaté medaily
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.