+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

6 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava, Liberec
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Zlatá půluncová medaila Založenie Národného múzea 2018 Proof

943,00 € oslobodené od DPH
Zlatá půluncová medaila Založenie Národného múzea 2018 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Zlatá půluncová medaila Založenie Národného múzea 2018 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005236
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Zlatá pamätná medaila
Priemer: 28 mm
Hmotnosť: 15,56 g
Rýdzosť: 999,9/1000 Au
Prevedenie: Proof
Hrana: hladká s číslováním
Emisia: september 2018
Náklad: 99 ks
Razba: Česká Mincovna

Medaily bankových súťaží 2018

Národné múzeum nazhromaždilo za rovných 200 rokov svojej existencie milióny unikátnych artefaktov z nepreberného množstva odborov – vrátane numizmatiky. Najnovším vzácnym predmetom spojeným s najvýznamnejšou českou muzejnou inštitúciou je poluncová zlatá medaila, ktorá je súčasťou voľného cyklu Českej mincovne venovaného najkrásnejším nerealizovaným návrhom prihláseným do sútaží Českej národnej banky.

Keď sa povie národné obrodenie, len málokomu sa vybaví slovo šľachta. Aj napriek tomu to boli práve predstavitelia vlastenecky uvedomelej česke aristokracie, ktorým vďačíme za vznik Národného múzea. Hlavným iniciátorom myšlienky ústavu, ktorý by prehlboval poznanie a šíril poznanie, bol svetovo uznávaný učenec v odbore paleontológie Kašpar Maria gróf zo Šternberku. Múzeum vzniklo 15. apríla 1818, kedy českí grófovia vyzvali všetkých patriotov a priaznivcov vied k vybudovaniu muzejných zbierok. Šľachta vtedy nezostala len pri slovách. Išla príkladom a novému múzeu venovala svoje rozsiahle kolekcie – od knižníc po mineralogické exponáty. Keď začali byť šľachtické paláce pre muzejné fondy malé, bolo rozhodnuté o vybudovaní úplne nového reprezentatívneho sídla. Novorenesančná budova na Václavskom námestí sa potom roku 1891 stala hlavným symbolom inštitúcie, ktorá návštevníkom sprostredkováva znalosti z odborov mineralógie, geológie, paleontológie, botaniky, zoológie, antropológie, prehistórie, archeológie, národopisu, numizmatiky, etnografie, muzikológie, knihovedy a mnoho ďalších, pričom za posilnenie postavenia historických odborov môže Národné múzeum poďakovať samotnému „otcovi národa“ Františkovi Palackému.

Predlohou pamätnej medaily sa stal výtvarný návrh medailéra MgA. Jakuba Oravu, ktorý v súťaži Českej národnej banky obdržal druhé miesto za „dokonalé zobrazení historické budovy a dominantní ztvárnění českého lva.“ Kompozíciu medaily potom dotvára ešte výpočet expozícií spravovaných Národným múzeom.

Každá z 99 medailí je ručne číslovaná na hrane a doplnená špeciálnym certifikátom pravosti, ktorý rozpráva príbeh Národného múzea.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Zlaté medaily
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.