Zlaťáky    Zlaté medaily     Zlatá uncový medaila Príbehy našej histórie - Svätý Václav 2018 Proof
Online výkupní cena

Zlatá uncový medaila Príbehy našej histórie - Svätý Václav 2018 Proof

10:39
posledná aktualizácia ceny
004867
kód produktu

vrátane DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Podrobný popis

Zlatá pamätná medaila

Příběhy naší historie

Jazdecký pomník svätého Václava nie je len umeleckou dominantou Prahy. Monumentálne sochárske dielo je dôležitou súčásťou národnej identity, a preto mu náleží pamätná medaila Českej mincovne z cyklu Příběhy naší historie vyrazená z jednej celej trojskej unce rýdzeho zlata.

„Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, nedej zahynouti nám i budoucím.“ Vlastenecké heslo zvečnené na podstavci pomníku, ktorý dominuje Václavskému námestiu, jasne vystihuje postoj národa k najsvätejšiemu českému patrónovi. Přemyslovské knieža Václav je vnímaný ako hrdina, ktorý, až bude Čechom najhoršie, vstane z mŕtvych a vyjde do čela blanických rytierov na pomoc. Niet preto divu, že v národne uvedomelej dobe na prelome 19. a 20. storočia, kedy bola krajina v nevľúdnom područí habsburgskej monarchie, sochár Josef Václav Myslbek prisúdil svätcovi podobu bojovníka. Taktiež niet divu, že v tieni sochy rytiera v plnej zbroji sa neskôr odohrali tie najdôležitejšie udalosti búrlivého československého storočia. Tu byla pred rovnými 100 rokmi – roku 1918 – vyhlásená republika, tu sa totalitné režimy chopili moci a tu ľud vyjadroval svoje odhodlanie bojovať za pravdu a spravodlivosť. Aj v pokojných časoch zostáva jazdecký pomník našim sprievodcom a je miestom stretávania – slávností, manifestácií, ale tiež súkromých schôdzok, ktoré si ľudia tradične dohadujú „pod ocasem“.

Autor zberateľského cyklu MgA. Martin Dašek venoval averznú stranu medaily celkovému pohľadu na monument, ktorý doplnil úryvkom z textu na podstavci „SVATÝ VÁCLAVE, NEDEJ ZAHYNOUTI NÁM I BUDOUCÍM“. Reverzná strana medaily potom zachytáva moment, kedy sa na soche iba pracovalo, a predkladá opis zložený z mena JOSEF VÁCLAV MYSLBEK a letopočtov 1894–1925, medzi ktorými pomník vznikal.

Zlatých medailí o hmotnosti trojskej unce vznikne iba 100 kusov – každý je ručne číslovaný na hrane a doplnený špeciálnym certifikátom pravosti.


Špecifikácia produktu

Emise:
júl 2018
Hrana:
hladká s číslováním
Mincovna:
Česká Mincovna
Provedení:
Proof
Téma:
Historie
Autor:
MgA. Martin Dašek
Hmotnost:
31,1 g (1 Oz)
Materiál:
999,9/1000 Au
Náklad:
100 ks
Průměr:
37 mm

Žádanka

Vyplnění žádanky pro Vás není závazné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.



Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
18.232.53.185

Holoubek koncern