+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

6 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava, Liberec
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Zlatá uncový medaila Príbehy našej histórie - Svätý Václav 2018 Proof

1.849,00 € vrátane DPH
Zlatá uncový medaila Príbehy našej histórie - Svätý Václav 2018 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Zlatá uncový medaila Príbehy našej histórie - Svätý Václav 2018 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 004867
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Zlatá pamätná medaila
Priemer: 37 mm
Hmotnosť: 31,1 g (1 Oz)
Materiál: 999,9/1000 Au
Prevedenie: Proof
Hrana: hladká s číslováním
Autor: MgA. Martin Dašek
Náklad: 100 ks
Emisia: júl 2018
Razba: Česká Mincovna

Příběhy naší historie

Jazdecký pomník svätého Václava nie je len umeleckou dominantou Prahy. Monumentálne sochárske dielo je dôležitou súčásťou národnej identity, a preto mu náleží pamätná medaila Českej mincovne z cyklu Příběhy naší historie vyrazená z jednej celej trojskej unce rýdzeho zlata.

„Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, nedej zahynouti nám i budoucím.“ Vlastenecké heslo zvečnené na podstavci pomníku, ktorý dominuje Václavskému námestiu, jasne vystihuje postoj národa k najsvätejšiemu českému patrónovi. Přemyslovské knieža Václav je vnímaný ako hrdina, ktorý, až bude Čechom najhoršie, vstane z mŕtvych a vyjde do čela blanických rytierov na pomoc. Niet preto divu, že v národne uvedomelej dobe na prelome 19. a 20. storočia, kedy bola krajina v nevľúdnom područí habsburgskej monarchie, sochár Josef Václav Myslbek prisúdil svätcovi podobu bojovníka. Taktiež niet divu, že v tieni sochy rytiera v plnej zbroji sa neskôr odohrali tie najdôležitejšie udalosti búrlivého československého storočia. Tu byla pred rovnými 100 rokmi – roku 1918 – vyhlásená republika, tu sa totalitné režimy chopili moci a tu ľud vyjadroval svoje odhodlanie bojovať za pravdu a spravodlivosť. Aj v pokojných časoch zostáva jazdecký pomník našim sprievodcom a je miestom stretávania – slávností, manifestácií, ale tiež súkromých schôdzok, ktoré si ľudia tradične dohadujú „pod ocasem“.

Autor zberateľského cyklu MgA. Martin Dašek venoval averznú stranu medaily celkovému pohľadu na monument, ktorý doplnil úryvkom z textu na podstavci „SVATÝ VÁCLAVE, NEDEJ ZAHYNOUTI NÁM I BUDOUCÍM“. Reverzná strana medaily potom zachytáva moment, kedy sa na soche iba pracovalo, a predkladá opis zložený z mena JOSEF VÁCLAV MYSLBEK a letopočtov 1894–1925, medzi ktorými pomník vznikal.

Zlatých medailí o hmotnosti trojskej unce vznikne iba 100 kusov – každý je ručne číslovaný na hrane a doplnený špeciálnym certifikátom pravosti.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Zlaté medaily
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.