Aktuálne ceny: Cena zlata 2325.52 USD/oz   Cena striebra 27.385 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Edičný set VI. strieborných mincí séria Veľká grécka mytológia 2024 Antique Standard
Novinka
Limitovaná edícia

Edičný set VI. strieborných mincí séria Veľká grécka mytológia 2024 Antique Standard

10:33
posledná aktualizácia ceny
007217
kód produktu
660,00 EUR
vrátane DPH

Skladom Vypredané
-
+


Podrobný popis

Séria The Great Greek Mythology

Poľská mincovňa Mint XXI prichádza s doteraz najrozsiahlejšou sériou Veľká grécka mytológia. Emisia tejto jedinečnej série je naplánovaná na 4 roky a ponúkne celkovo 36 strieborných selektívne pozlátených mincí v 3 rôznych veľkostiach. Jednotlivé mince nám predstavia najznámejšie postavy gréckej mytológie, spracované do najmenších detailov vďaka dizajnu s vysokým reliéfom.
Starí Gréci verili, že bohovia majú rovnaké vlastnosti a emócie ako smrteľníci. Pravdepodobne preto sú grécke legendy také populárne a obsahujú obrovské množstvo príbehov. Bohovia sa v nich správajú ako ľudia, môžu byť vznešení alebo pomstychtiví, zákerní alebo čestní. Môžu milovať aj nenávidieť, závidieť aj si priať, cítiť hnev aj radosť.
Každá strieborná minca rozpráva fascinujúci príbeh o bohoch, hrdinoch a mýtických bytostiach starovekého Olympu.

Niké (2 oz)
Na reverze tejto mince je zobrazená bohyňa víťazstva Niké. Je zobrazená v tradičnom rúchu a s roztiahnutými krídlami, pričom drží pozlátený vavrínový veniec pre víťaza. Ide o symbol triumfu, ktorý je odkazom na víťazné tradície starovekého Grécka. Pozadie dopĺňajú kvetinové vzory a kruh je zdobený jemnými motívmi. Na spodnej strane mince je uvedený názov "NIKE".

Theseus a Ariadna (2 oz)
Na reverze mince je zobrazený milenecký pár Theseus a Ariadna. Théseus v bojovej prilbe dostáva od Ariadny pozlátené klbko nití, ktoré po porážke bájneho Minotaura použije na nájdenie cesty z labyrintu. Pozadie mince dotvára pohľad na labyrint. Nápis ''THESEUS and ARIADNE'' v spodnej časti dopĺňa tradičný grécky dizajn na rube mince.

Cháron (1 oz)
Nareverze mince je zobrazená mytologická bytosť Cháron, prievozník duší do ríše mŕtvych. Typickú podobu starca v kapucni a so zavalitými očami dopĺňa bárka s obeťami. Pravou rukou drží dlhú tyč a v ľavej ukazuje pozlátené mince, svoju odmenu za prepravu. Okrem tradičných gréckych vzorov je na pozadí zobrazený vstup do podsvetia. Spodnú stranu dopĺňa názov mince "CHARON".

Na averze je zobrazený Diov chrám v starovekej Olympii, obklopený vavrínovým vencom. V hornej časti vnútorného kruhu je uvedený rok vydania a v dolnej časti rýdzosť mince. Vonkajší kruh je zdobený typickým gréckym vzorom s nápisom ''REPUBLIQUE DU CAMEROUN'' spolu s nominálnou hodnotou a hmotnosťou. Stred mince pretínajú dva antické stĺpy.

Mince sa dodávajú v luxusnej škatuľke s certifikátom pravosti v limitovanom náklade 500 kusov pre každú mincu.


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Séria Veľká grécka mytológia

Špecifikácia produktu

Séria:
Veľká grécka mytológia
Emisia:
2024
Hrana:
hladká
Náklad:
500, 500 a 500 ks
Priemer:
32 mm, 50 mm, 50 mm
Krajina pôvodu:
Kamerun
Verzia:
Antique Štandard
Téma:
Povesti, legendy a mýty
Hmotnosť:
31,1g, 62,2 g, 62,2 g
Mincovňa:
Mint XXI
Nominálna:
1000, 2000, 2000 CFA
Rýdzosť:
999/1000 Ag

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.238.117.130

Holoubek koncern