Aktuálne ceny: Cena zlata 2335.63 USD/oz   Cena striebra 30.127 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné strieborné mince     Strieborná investičná minca Mýty a legendy - Kráľ Artuš 10 Oz 2024
Novinka

Strieborná investičná minca Mýty a legendy - Kráľ Artuš 10 Oz 2024

18:24
posledná aktualizácia ceny
007240
kód produktu
563,05 EUR
vrátane DPH
Platba kartou u tohto produktu nie je možná.
Skladom Na objednávku (14 pracovních dní)
-
+


Dostupnosť na predajniach

NIE JE SKLADOM

Podrobný popis

Myths and Legends - King Arthur 2024

Strieborná investičná minca vyrazená britskou kráľovskou mincovňou v roku 2024 z najčistejšieho striebra s rýdzosťou 99,99% a hmotnosťou 10 Oz, vydaná v rámci série Mýty a legendy. Po prvej trojdielnej kolekcii mincí venovanej legendám o Robinovi Hoodovi nasleduje druhý trojdielny diel čerpajúci inšpiráciu z artušovských legiend. Pre úvodnú mincu tejto témy a zároveň štvrtú mincu celej série bol zvolený mýtický kráľ Artuš.

Na reverznej strane mince, ktorú navrhol ilustrátor David Lawrence, je zobrazený legendárny kráľ Artuš s magickým mečom Excalibur pred hradbami svojho sídla, hradu Camelot. Motív mince je koncipovaný do vnútorného kruhu na pozadí jemnej dekoratívnej gilošovej rytiny. Časti obrazu prechádzajú do oblasti okraja mince, kde sú doplnené názvom "KING ARTHUR", údajom o hmotnosti a rýdzosti kovu "10 OZ FINE SILVER 999,9" a rokom vydania "2024".
Kráľ Artuš je legendárny vládca Británie, ktorý podľa hrdinských eposov viedol armádu na obranu svojej krajiny pred Sasmi na prelome 5. a 6. storočia. Artuš bol príkladom odvahy, statočnosti a rytierskych cností, ktorý sa stal inšpiráciou v ťažkých časoch národa. Romantizovaného hrdinu sprevádzali rytier Lancelot, čarodejník Merlin alebo jeho manželka Guinevera. Artušovu ochranu a nezraniteľnosť v boji zabezpečoval meč Excalibur. O záležitostiach kráľovstva sa rozhodovalo s jeho rytiermi pri Okrúhlom stole, mieste, kde si boli všetci rovní. Samotný Okrúhly stôl potom spoločnosti odhalil pravdu o Svätom gráli.
Kráľ Artuš je dodnes obrazom nadčasových hodnôt a artušovské legendy sú stále inšpiráciou pre literárne a filmové spracovania.

Na averze je zobrazený portrét kráľa Karola III , s nápisom "CHARLES III. D.G.REX.F.D." a nominálnou hodnotou "10 POUNDS".


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Séria Mýty a legendy

Špecifikácia produktu

Autor:
David Lawrence/Martin Jennings
Hmotnosť:
311 g (10 Oz)
Mincovňa:
Royal Mint
Priemer:
89,15 mm
Séria:
Mýty a legendy
Emisia:
2024
Hrana:
vrúbkovaná
Nominálna:
10 GBP
Rýdzosť:
999,9/1000 Ag
Krajina pôvodu:
Veľká Británia

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
100.28.227.63

Holoubek koncern