Aktuálne ceny: Cena zlata 2411.15 USD/oz   Cena striebra 30.786 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné strieborné mince     Strieborná investičná minca Mýty a legendy - Malý John 10 Oz 2024

Strieborná investičná minca Mýty a legendy - Malý John 10 Oz 2024

14:50
posledná aktualizácia ceny
007140
kód produktu
596,40 EUR
vrátane DPH
Platba kartou u tohto produktu nie je možná.
Skladom Na objednávku (14 pracovních dní)
-
+


Dostupnosť na predajniach

NIE JE SKLADOM

Podrobný popis

Myths and Legends - Little John 2024

Strieborná investičná minca, ktorú Britská kráľovská mincovňa vyrazila na rok 2024 z najčistejšieho 99,99 % striebra s hmotnosťou 10 Oz, je súčasťou série Mýty a legendy. Tretia minca zo série nadväzuje na stredovekú legendu o Robinovi Hoodovi a predstavuje jeho verného priateľa Malého Johna.

Na reverze mince je zobrazený pomocník legendárneho zbojníka, ktorého návrh vytvoril Jody Clark. Je na ňom zobrazený Malý John so svojou bojovou palicou medzi stromami Sherwoodského lesa. Dizajn mince je koncipovaný vo vnútornom kruhu na pozadí jemnej dekoratívnej rytiny gilotín. Časti obrazu prechádzajú do kruhovej plochy mince, kde sú doplnené názvom "LITTLE JOHN", údajom o hmotnosti a rýdzosti kovu "10 OZ FINE SILVER 999,9", rokom vydania "2024" a iniciálami autora návrhu ''JC''.
Malý John je predstaviteľom Robina Hooda v skupine zbojníkov ukrývajúcich sa v bezpečí Sherwoodského lesa. Ako najbližší priateľ hlavného hrdinu je jedným z mála konkrétne pomenovaných členov družiny v legende. Meno Malý John bola žartovná prezývka pre muža, ktorý bol opisovaný ako bojovník mimoriadneho vzrastu a sily. Stredoveká legenda o Robinovi Hoodovi a jeho priateľoch sa odohráva v Anglicku na konci 12. až začiatku 13. storočia. Príbeh, ktorý sa pôvodne odovzdával ústne, sa rozšíril a získal konkrétny rámec s príchodom tlače v 16. storočí.

Na averze je zobrazený portrét kráľa Karola III , s nápisom "CHARLES III. D.G.REX.F.D." a nominálnou hodnotou "10 POUNDS".


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Séria Mýty a legendy

Špecifikácia produktu

Autor:
Jody Clark/Martin Jennings
Hmotnosť:
311 g (10 Oz)
Mincovňa:
Royal Mint
Priemer:
89,15 mm
Séria:
Mýty a legendy
Emisia:
2024
Hrana:
vrúbkovaná
Nominálna:
10 GBP
Rýdzosť:
999,9/1000 Ag
Krajina pôvodu:
Veľká Británia

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
44.211.31.134

Holoubek koncern