Aktuálne ceny: Cena zlata 2328.69 USD/oz   Cena striebra 31.4305 USD/oz  

Séria Mýty a legendy

Séria investičných mincí Mýty a legendy od britskej mincovne Royal Mint je inšpirovaná folklórom a príbehmi, odovzdávanými z generácie na generáciu po celé stáročia. Popisuje hrdinov, ktorí sa stali oporou jednotlivcom i celému národu v čase ohrozenia. Vládcom a panovníkov mohli byť vzory pre svoju múdrosť, rytierskosť, ušľachtilosť a statočnosť.

Tieto nesmrteľné príbehy rozpráva deväťdielna séria, rozdelená do troch samostatných častí.

Prvé tri mince tvoria kolekciu Robin Hood a predstavujú postavu hlavného hrdinu, jeho družku Marianu a verného priateľa Malého Johna. Autorom návrhov je britský medailér Jody Clark. Mince o váhe 1 Oz dopĺňa od ročníka emisie 2023 aj variant 10 Oz.

Druhá trojica série je inšpirovaná artušovskou legendou a nemôže byť ani zahájená inou postavou ako bájnym kráľom Artušom, ktorého nasledují čarodejník Merlin a temná víla Morgana. Motív mincí vznikol podľa návrhu ilustrátora Davida Lawrenca.

Téma tretej a poslednej trojice vychádza z legendy o Beowulfovi.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
44.211.117.197

Holoubek koncern