Aktuálne ceny: Cena zlata 1961.27 USD/oz   Cena striebra 24.294 USD/oz  

Séria Mýty a legendy

Séria investičných mincí Mýty a legendy od britskej mincovne Royal Mint je inšpirovaná folklórom a príbehmi odovzdávanými z generácie na generáciu po celé stáročia. Popisuje hrdinov, ktorí sa stali oporou jednotlivcom i celému národu v čase ohrozenia. Vládcom a panovníkov mohli byť vzory pre svoju múdrosť, rytierskosť, ušľachtilosť a statočnosť.

Tieto nesmrteľné príbehy rozpráva deväťdielna séria rozdelená do troch samostatných častí.

Prvé tri mince tvoria kolekciu Robin Hood a predstavujú postavu hlavného hrdinu, jeho družky Mariany a verného priateľa Malého Johna. Autorom návrhov je britský medailér Jody Clark. Mince o váhe 1 Oz dopĺňa od ročníka emisie 2023 aj variant 10 Oz.

Druhá trojica série je inšpirovaná artušovskou legendou a nemôže byť ani zahájená inou postavou ako bájnym kráľom Artušom, ktorého nasleduje čarodejník MerlinMotív mincí vznikol podľa návrhu ilustrátora Davida Lawrenca.

Námet pre tretiu a záverečnú trojicu nebol zatiaľ zverejnený.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.233.219.103

Holoubek koncern