Aktuálne ceny: Cena zlata 1924.58 USD/oz   Cena striebra 23.583 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné zlaté mince     Zlatá investičná minca Mýty a legendy - Kráľ Artuš 1 Oz 2023

Zlatá investičná minca Mýty a legendy - Kráľ Artuš 1 Oz 2023

07:37
posledná aktualizácia ceny
006792
kód produktu
2 033,55 EUR
oslobodené od DPH
Platba kartou u tohto produktu nie je možná.
Skladom Na objednávku (14 pracovních dní)
-
+


Dostupnosť na predajniach

NIE JE SKLADOM

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Mýty a legendy - Kráľ Artuš 2023

Zlatá investičná minca vyrazená britskou kráľovskou mincovňou v roku 2023 z najkvalitnejšieho zlata s rýdzosťou 99,99 % a hmotnosťou 1 Oz, vydaná v rámci série Mýty a legendy. Po prvej trojdielnej kolekcii mincí venovanej legendám o Robinovi Hoodovi nasleduje druhý trojdielny diel čerpajúci inšpiráciu z artušovských legiend. Pre úvodnú mincu tejto témy a zároveň štvrtú mincu celej série bol zvolený mýtický kráľ Artuš.

Na reverznej strane mince, ktorú navrhol ilustrátor David Lawrence, je zobrazený legendárny kráľ Artuš s magickým mečom Excalibur pred hradbami svojho sídla, hradu Camelot. Motív mince je koncipovaný do vnútorného kruhu na pozadí jemnej dekoratívnej gilošovej rytiny. Časti obrazu prechádzajú do oblasti okraja mince, kde sú doplnené názvom "KING ARTHUR", údajom o hmotnosti a rýdzosti kovu "1 OZ FINE GOLD 999,9" a rokom vydania "2023".
Kráľ Artuš je legendárny vládca Británie, ktorý podľa hrdinských eposov viedol armádu na obranu svojej krajiny pred Sasmi na prelome 5. a 6. storočia. Artuš bol príkladom odvahy, statočnosti a rytierskych cností, ktorý sa stal inšpiráciou v ťažkých časoch národa. Romantizovaného hrdinu sprevádzali rytier Lancelot, čarodejník Merlin alebo jeho manželka Guinevera. Artušovu ochranu a nezraniteľnosť v boji zabezpečoval meč Excalibur. O záležitostiach kráľovstva sa rozhodovalo s jeho rytiermi pri Okrúhlom stole, mieste, kde si boli všetci rovní. Samotný Okrúhly stôl potom spoločnosti odhalil pravdu o Svätom gráli.
Kráľ Artuš je dodnes obrazom nadčasových hodnôt a artušovské legendy sú stále inšpiráciou pre literárne a filmové spracovania.

Na averze je zobrazený posledný portrét Alžbety II. s iniciálami umelca Jodyho Clarka, nápisom "ELIZABETH II. D.G.REG.F.D." a nominálnou hodnotou "100 POUNDS". Portrét Alžbety II. na minci môže byť nahradený portrétom kráľa Karola III. s príslušným nápisom.


Tento produkt je součástí následujících sestav produktů:

Royal Mint Nové investičné mince pro rok 2023 Séria Mýty a legendy

Špecifikácia produktu

Krajina pôvodu:
Veľká Británia
Emisia:
2023
Mincovňa:
Royal Mint
Priemer:
32,69 mm
Série:
Mýty a legendy
Hrana:
vrúbkovaná
Autor:
David Lawrence/Jody Clark
Hmotnosť:
31,1 g (1 Oz)
Nominálna:
100 GBP
Rýdzosť:
999.9/1000 Au

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.239.59.31

Holoubek koncern