Aktuálne ceny: Cena zlata 2325.75 USD/oz   Cena striebra 27.409 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné strieborné mince     Strieborná investičné minca Great Eastern - Nautical ounce 1 Oz 2023
Novinka

Strieborná investičné minca Great Eastern - Nautical ounce 1 Oz 2023

10:54
posledná aktualizácia ceny
007238
kód produktu
53,10 EUR
vrátane DPH
Platba kartou u tohto produktu nie je možná.
Skladom Na objednávku (21 pracovních dní)
-
+


Dostupnosť na predajniach

Podrobný popis

Rwanda - Great Eastern

Investičné strieborné mince Rwandskej republiky razí nemecká mincovňa BH Mayer Kunstprageanstalt GmbH z najčistejšieho 99,9% striebra s hmotnosťou 1 Oz (31,1 g). Motív na rok 2023 je venovaný parníku Great Eastern, najväčšiemu parníku svojej doby. Siedma emisia striebornej investičnej mince zo série "NAUTICAL OUNCE" sa vydáva pri príležitosti 165. výročia spustenia parníka Great Eastern, ktorý začal svoju legendárnu plavbu cez Atlantik. Tento obrovský parník bol prvým celokovovým plavidlom s rekordnou dĺžkou 211 metrov, ktoré využívalo kombinovaný pohon kolesami, lodným šroubom a plachtami. Bola určená na prepravu cestujúcich, ale najväčšie uznanie si získala vďaka svojej úlohe pri kladení transatlantických telegrafných káblov.

Na reverze mince je zobrazený parník so štylizovaným kompasom v pozadí a nápisom "Great Eastern" zakomponovaným do morských vĺn. V hornej časti sú námorné nástroje: ďalekohľad, kompas a sextant. Okraj mince dopĺňa názov série "NAUTICAL OUNCE", hmotnosť, rýdzosť a rok vydania.

Na lícnej strane mince je heraldický symbol Rwandy obklopený nápismi "BANKI NKURU Y'U RWANDA" a nominálnou hodnotou "AMAFARANGA 50 MIRONGO ITANU".


Špecifikácia produktu

Krajina pôvodu:
Rwanda
Hmotnosť:
31,1 g (1 Oz)
Nominálna:
50 RWF
Rýdzosť:
999/1000 Ag
Hrana:
vrúbkovaná
Emisia:
2023
Mincovňa:
BH Mayer’s Mint
Priemer:
40 mm
Séria:
Nautical ounce

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.238.117.130

Holoubek koncern