+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

6 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava, Liberec
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca 1 kg dedičstva Egypťanov 2019 Antique Standard

1.918,00 € vrátane DPH
Strieborná minca 1 kg dedičstva Egypťanov 2019 Antique Standard
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca 1 kg dedičstva Egypťanov 2019 Antique Standard


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005448
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca
Nominál: 25 WST
Priemer: 100 mm
Hmotnosť: 1 000 g
Rýdzosť: 999/1000 Ag
Prevedenie: Standard
Hrana: vrúbkovaná
Náklad: iba 199 ks
Emisia: 2019
Emitent: Samoa

Egyptian Heritage - 1 kg

Unikátna strieborná minca vydaná štátom Samoa v roku 2019 v rýdzosti 99.9% striebra o hmotnosti jedného kilogramu odkazuje na Dedičstvo Egypťanov.

Rubová strana mince v vnútornom okruží zobrazuje profilové podobizne kráľovnej Nefertiti a faraóna Tutanchamona. V centre medzi nimi žiari Vedžat (Horovo oko). Trojicu v dolnej časti spája motiv pyramíd a postavy bohov, ktoré sú zopakované tiež v hornej časti. Vnútorné okružie podopierajú stojace ženské postavy a mužské postavy kľačiace v dvojiciach na zdobených hlaviciach štyroch stĺpov. Postavy oddeľujú egyptské ikony - zhora a po smere hodinových ručičiek je to boh Hor ako sokol, boh Anup so šakalou hlavou, vozataj s natiahnutým lukom, Gryf s telom leva, hlavou orla a krídlami, scarabeus so slnečným kotúčom, bohyňa Isis s roztiahnutými krídlami, Nílsky kríž - Anch a bohyňa Maat s krídlami a čelenkou. Pozadie tvoria sústredné kružnice s egyptskými hieroglyfmi. Motív je vytvorený v niekoľkých rôznych hĺbkach razby, ktoré vytvárajú dokonalý trojrozmerný efekt. Povrchová úprava "antique" naviac dodáva ušľachtilú patinu. Vonkajšie okružie mince dopĺňa nápis "EGYPTIAN HERITAGE" a rok "2019".
Stratené Horovo oko (Vedžat) patrí medzi najdôležitejšie a najznámejšie egyptské symboly. Ako ochranca celého Egypta bolo neoddeliteľnou súčasťou každodenného života v mnohých podobách. Symbolizovalo ochranu, moc, silu a zdravie. Hor, zobrazovaný so sokolou hlavou alebo ako sokol, bol bohom nebies, slnka a svetla. Podľa mytológie stratil jedno oko v bitke o trón s bohom chaosu Sutechom. Ako víťaz sa stal prvým faraónom Egypta a jeho nástupcovia byli jeho reinkarnáciou.

Líce zobrazuje portrét kráľovnej Alžbety II. od Ian-Rank Broadleyho s iniciálmi "IRB", štátny emblém Samoy, nápis "SAMOA", hmotnosť, rýdzosť a nominálnu hodnotu.

Minca je dodávaná v originálnej darčekovej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 199 ks pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.