Aktuálne ceny: Cena zlata 2397.115 USD/oz   Cena striebra 29.125 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná minca 1 kg dedičstva Egypťanov 2019 Antique Standard
Limitovaná edícia

Strieborná minca 1 kg dedičstva Egypťanov 2019 Antique Standard

22:36
posledná aktualizácia ceny
005448
kód produktu


Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach

NIE JE SKLADOM

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Egyptian Heritage - 1 kg

Unikátna strieborná minca vydaná štátom Samoa v roku 2019 v rýdzosti 99.9% striebra o hmotnosti jedného kilogramu odkazuje na Dedičstvo Egypťanov.

Rubová strana mince v vnútornom okruží zobrazuje profilové podobizne kráľovnej Nefertiti a faraóna Tutanchamona. V centre medzi nimi žiari Vedžat (Horovo oko). Trojicu v dolnej časti spája motiv pyramíd a postavy bohov, ktoré sú zopakované tiež v hornej časti. Vnútorné okružie podopierajú stojace ženské postavy a mužské postavy kľačiace v dvojiciach na zdobených hlaviciach štyroch stĺpov. Postavy oddeľujú egyptské ikony - zhora a po smere hodinových ručičiek je to boh Hor ako sokol, boh Anup so šakalou hlavou, vozataj s natiahnutým lukom, Gryf s telom leva, hlavou orla a krídlami, scarabeus so slnečným kotúčom, bohyňa Isis s roztiahnutými krídlami, Nílsky kríž - Anch a bohyňa Maat s krídlami a čelenkou. Pozadie tvoria sústredné kružnice s egyptskými hieroglyfmi. Motív je vytvorený v niekoľkých rôznych hĺbkach razby, ktoré vytvárajú dokonalý trojrozmerný efekt. Povrchová úprava "antique" naviac dodáva ušľachtilú patinu. Vonkajšie okružie mince dopĺňa nápis "EGYPTIAN HERITAGE" a rok "2019".
Stratené Horovo oko (Vedžat) patrí medzi najdôležitejšie a najznámejšie egyptské symboly. Ako ochranca celého Egypta bolo neoddeliteľnou súčasťou každodenného života v mnohých podobách. Symbolizovalo ochranu, moc, silu a zdravie. Hor, zobrazovaný so sokolou hlavou alebo ako sokol, bol bohom nebies, slnka a svetla. Podľa mytológie stratil jedno oko v bitke o trón s bohom chaosu Sutechom. Ako víťaz sa stal prvým faraónom Egypta a jeho nástupcovia byli jeho reinkarnáciou.

Líce zobrazuje portrét kráľovnej Alžbety II. od Ian-Rank Broadleyho s iniciálmi "IRB", štátny emblém Samoy, nápis "SAMOA", hmotnosť, rýdzosť a nominálnu hodnotu.

Minca je dodávaná v originálnej darčekovej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 199 ks pre celý svet!


Špecifikácia produktu

Emisia:
2019
Hrana:
vrúbkovaná
Náklad:
iba 199 ks
Priemer:
100 mm
Séria:
8-vrstvové mince
Krajina pôvodu:
Samoa
Hmotnosť:
1000 g
Nominálna:
25 WST
Verzia:
Antique Štandard
Rýdzosť:
999/1000 Ag
Téma:
História

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
100.28.0.143

Holoubek koncern