Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná minca Cnosti kráľovnej - Víťazstvo 1 Oz 2021 Proof

Strieborná minca Cnosti kráľovnej - Víťazstvo 1 Oz 2021 Proof

12:35
posledná aktualizácia ceny
006112
kód produktu

vrátane DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

The Queen's Virtues - Victory

Exkluzívna strieborná minca vydaná britských zámorským teritóriom Svätá Helena pre rok 2021 a razená v rýdzosti najčistejšieho 99.9% striebra o váhe 1 Oz ( 31,1 g) je súčasťou šesťdielnej série Cnosti kráľovnej. Táto séria vychádza z alegorických postáv pamätníka kráľovnej Viktórie pred Buckinghamským palácom stelesňujúca cnosti panovníčky (Víťazstvo - emisie jeseň 2020, Pravda - emisie jar 2021, Dobročinnosť - emisie jeseň 2021, Spravodlivosť - emisie jar 2022, Odvaha - emisie jeseň 2022, Stálosť - emisie jar 2023). Prvé mince predstavuje Víťazstvo, ktoré predchádza ukončenie konfliktu a oslave mieru. Kráľovná ako panovník je veliteľom ozbrojených síl a tiež jedinou autoritou v krajine s právomocou formálne vyhlásiť a ukončiť vojnu.

Motív pre rubovú stranu mince vytvoril uznávaný holandský medailér Elles Kloosterman. S rešpektom k originálu zachytil podobu pozlátenej bronzovej sochy od Tomasa Brocha umiestnenej na vrchole pamätníka kráľovnej Viktórie. Zobrazuje bočný pohľad na okrídlenú bohyňu víťazstvo so zdvihnutou pravicou a palmovým listom. Okružie mince obsahuje latinský nápis "VICTORIA • CONCORDIA • CRESCIT" (v preklade "Víťazstvo prichádza v harmónii").
Vybudovanie monumentálneho pamätníka kráľovnej Viktórie v Londýne inicioval Eduard VII. po smrti svojej matky v roku 1901. Určený parlamentný výbor zvolil priestor umiestnenia pamätníka na konci ceremoniálnej trasy Mall, pred bránami Buckinghamského paláca. Na základe výberového konania bol návrhom a stavbou poverený sochár Thomas Brock. Predpokladané náklady boli vyčíslené na 200 000 libier. Zhromaždené finančné prostriedky pochádzali z krajín celého Britského impéria a radov verejnosti. Slávnostné odhalenie prebehlo 16. marca 1911 v prítomnosti dvoch vnukov kráľovnej - kráľ Juraj V. a nemecký cisár Wilhelm II. Pamätník bol úplne dokončený až v roku 1924. Symbolika pamätníka je venovaná vlastnostiam kráľovnej Viktórie, ktoré ju spravili veľkou a milovanou. Na vrchole centrálneho pylónu stojí na zemeguli okrídlené Víťazstvo ako pozlátená bohyňa s palmovou ratolesťou. Pod ňou sú pozlátené personifikácie Stálosťou s kompasom ukazujúci sever a Odvahy držiacej palicu. Dvojica orlov s roztiahnutými krídlami v nižšom stupni symbolizuje Britské impérium. Ústredná sochárska výzdoba zväčňuje sediacu kráľovnú Viktóriu hľadiacu na triedu Mall. Susediace sochy stvárňujú Spravodlivosť, Pravdu a Materstvo / Dobročinnosť.
Pamätník má kruhový pôdorys a určujú ho protiľahlo usporiadané fontány a schodisko vedúce na zvýšenú platformu. Dve bronzové súsošia doplňujúce výzdobu fontán stelesňujú Námornú silu a Vojenskú silu, Vedu a Umenie. Reliéfy predstavujú mytologické postavy vodnej ríše, prepájajú sa s radom ďalších sochárskych odkazov na britskú námornú veľmoc. Každú stranu z dvojice schodísk strážia štyri samostatné bronzové súsošia človeka v sprievode leva. Žena s olivovou ratolesťou stelesňuje Mier, mladý muž s horiace pochodňou Vývoj, roľníci s kosákom a stohom obilia Poľnohospodárstvo a kováč s kladivom a zvitkom dokumentu Výrobu.

Lícna strana zobrazuje portrét kráľovnej Alžbety II. od Jodyho Clarka, ktorý dopĺňajú autorove iniciály "J.C.". V opise sú uvedené nápisy "QUEEN ELIZABETH II • ST. HELENA • ONE POUNDS • 2021".

Mince je dodávaná v reprezentatívnej krabičke spolu s certifikátom vierohodnosti v limitovanom náklade iba 2 500 kusov pre celý svet!


Tento produkt je součástí následujících sestav produktů:

Východoindická společnost Séria Ctnosti královny

Špecifikácia produktu

Emise:
2021
Hrana:
vrúbkovaná
Nominál:
1 SHP
Průměr:
38,61 mm
Série:
Cnosti kráľovnej
Země původu:
Sv. Helena
Autor:
Elles Kloosterman
Hmotnost:
31,1 g (1 Oz)
Náklad:
iba 2 500 ks
Provedení:
Proof
Ryzost:
999/1000 Ag
Téma:
Ostatní

Žádanka

Vyplnění žádanky pro Vás není závazné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.239.129.91

Holoubek koncern