+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

6 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava, Liberec
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca Cnosti kráľovnej - Pravda 1 Oz 2021 Proof

115,00 € vrátane DPH
Strieborná minca Cnosti kráľovnej - Pravda 1 Oz 2021 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca Cnosti kráľovnej - Pravda 1 Oz 2021 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 006251
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca
Nominál: 1 SHP
Priemer: 38,61 mm
Hmotnosť: 31.1 g (1 Oz)
Rýdzosť: 999/1000 Ag
Provedenie: Proof
Autor: Elles Kloosterman/Jody Clark
Emise: 2021
Náklad: iba 2 500 ks
Krajina pôvodu: Sv. Helena

Zobraziť mince vydané v sérii "Cnosti kráľovnej"

The Queen's Virtues - Truth

Exkluzívna strieborná minca vydaná britských zámorským teritóriom Svätá Helena pre rok 2021 a razená v rýdzosti najčistejšieho 99.99% striebra o váhe 1 Oz ( 31,1 g) je súčasťou šesťdielnej série Cnosti kráľovnej. Táto séria vychádza z alegorických postáv pamätníka kráľovnej Viktórie pred Buckinghamským palácom stelesňujúca cnosti panovníčky (Víťazstvo - emisie jeseň 2020, Pravda - emisie jar 2021, Dobročinnosť - emisie jeseň 2021, Spravodlivosť - emisie jar 2022, Odvaha - emisie jeseň 2022, Stálosť - emisie jar 2023). Pre druhú mincu bola zvolená Pravda, ktorou je panovníčka povinná hľadať vždy a za všetkých okolností. Viktoriánskej ére je prisudzované ustanovenia základných princípov a dôležitosti bytia a rokovania v súlade s pravdou.

Motív pre rubovú stranu mince vytvoril uznávaný holandský medailér Elles Kloosterman. S rešpektom k originálu zachytil časť mramorového súsošia od Tomasa Brocha umiestneného po pravici ústredné sochy kráľovnej Viktórie. Zobrazuje bočný pohľad na okrídlenú Pravdu nastavujúce zrkadlo odrážajúce skutočnosť. Odhalená Pravda paží chráni dieťa s palmovou ratolesťou, ktoré zastupuje všetky nevinné. Okružie mince obsahuje latinský nápis "VINCIT • OMNIA • VERITAS" (v preklade "Pravda nad všetkým víťazí").
Vybudovanie monumentálneho pamätníka kráľovnej Viktórie v Londýne inicioval Eduard VII. po smrti svojej matky v roku 1901. Určený parlamentný výbor zvolil priestor umiestnenia pamätníka na konci ceremoniálnej trasy Mall, pred bránami Buckinghamského paláca. Na základe výberového konania bol návrhom a stavbou poverený sochár Thomas Brock. Predpokladané náklady boli vyčíslené na 200 000 libier. Zhromaždené finančné prostriedky pochádzali z krajín celého Britského impéria a radov verejnosti. Slávnostné odhalenie prebehlo 16. marca 1911 v prítomnosti dvoch vnukov kráľovnej - kráľ Juraj V. a nemecký cisár Wilhelm II. Pamätník bol úplne dokončený až v roku 1924. Symbolika pamätníka je venovaná vlastnostiam kráľovnej Viktórie, ktoré ju spravili veľkou a milovanou. Na vrchole centrálneho pylónu stojí na zemeguli okrídlené Víťazstvo ako pozlátená bohyňa s palmovou ratolesťou. Pod ňou sú pozlátené personifikácie Stálosťou s kompasom ukazujúci sever a Odvahy držiacej palicu. Dvojica orlov s roztiahnutými krídlami v nižšom stupni symbolizuje Britské impérium. Ústredná sochárska výzdoba zväčňuje sediacu kráľovnú Viktóriu hľadiacu na triedu Mall. Susediace sochy stvárňujú Spravodlivosť, Pravdu a Materstvo / Dobročinnosť.
Pamätník má kruhový pôdorys a určujú ho protiľahlo usporiadané fontány a schodisko vedúce na zvýšenú platformu. Dve bronzové súsošia doplňujúce výzdobu fontán stelesňujú Námornú silu a Vojenskú silu, Vedu a Umenie. Reliéfy predstavujú mytologické postavy vodnej ríše, prepájajú sa s radom ďalších sochárskych odkazov na britskú námornú veľmoc. Každú stranu z dvojice schodísk strážia štyri samostatné bronzové súsošia človeka v sprievode leva. Žena s olivovou ratolesťou stelesňuje Mier, mladý muž s horiace pochodňou Vývoj, roľníci s kosákom a stohom obilia Poľnohospodárstvo a kováč s kladivom a zvitkom dokumentu Výrobu.

Lícna strana zobrazuje portrét kráľovnej Alžbety II. od Jodyho Clarka, ktorý dopĺňajú autorove iniciály "J.C.". V opise sú uvedené nápisy "QUEEN ELIZABETH II • ST. HELENA • ONE POUNDS • 2021".

Mince je dodávaná v reprezentatívnej krabičke spolu s certifikátom vierohodnosti v limitovanom náklade iba 2 500 kusov pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.