Aktuálne ceny: Cena zlata 2397.79 USD/oz   Cena striebra 29.166 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná minca Cnosti kráľovnej - Víťazstvo 1 Oz 2021 Proof
Limitovaná edícia

Strieborná minca Cnosti kráľovnej - Víťazstvo 1 Oz 2021 Proof

21:46
posledná aktualizácia ceny
006112
kód produktu


Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach

NIE JE SKLADOM

Pozrite si produkt

Podrobný popis

The Queen's Virtues - Victory

Exkluzívna strieborná minca vydaná britských zámorským teritóriom Svätá Helena pre rok 2021 a razená v rýdzosti najčistejšieho 99.9% striebra o váhe 1 Oz ( 31,1 g) je súčasťou šesťdielnej série Cnosti kráľovnej. Táto séria vychádza z alegorických postáv pamätníka kráľovnej Viktórie pred Buckinghamským palácom stelesňujúca cnosti panovníčky (Víťazstvo - emisie jeseň 2020, Pravda - emisie jar 2021, Dobročinnosť - emisie jeseň 2021, Spravodlivosť - emisie jar 2022, Odvaha - emisie jeseň 2022, Stálosť - emisie jar 2023). Prvé mince predstavuje Víťazstvo, ktoré predchádza ukončenie konfliktu a oslave mieru. Kráľovná ako panovník je veliteľom ozbrojených síl a tiež jedinou autoritou v krajine s právomocou formálne vyhlásiť a ukončiť vojnu.

Motív pre rubovú stranu mince vytvoril uznávaný holandský medailér Elles Kloosterman. S rešpektom k originálu zachytil podobu pozlátenej bronzovej sochy od Tomasa Brocha umiestnenej na vrchole pamätníka kráľovnej Viktórie. Zobrazuje bočný pohľad na okrídlenú bohyňu víťazstvo so zdvihnutou pravicou a palmovým listom. Okružie mince obsahuje latinský nápis "VICTORIA • CONCORDIA • CRESCIT" (v preklade "Víťazstvo prichádza v harmónii").
Vybudovanie monumentálneho pamätníka kráľovnej Viktórie v Londýne inicioval Eduard VII. po smrti svojej matky v roku 1901. Určený parlamentný výbor zvolil priestor umiestnenia pamätníka na konci ceremoniálnej trasy Mall, pred bránami Buckinghamského paláca. Na základe výberového konania bol návrhom a stavbou poverený sochár Thomas Brock. Predpokladané náklady boli vyčíslené na 200 000 libier. Zhromaždené finančné prostriedky pochádzali z krajín celého Britského impéria a radov verejnosti. Slávnostné odhalenie prebehlo 16. marca 1911 v prítomnosti dvoch vnukov kráľovnej - kráľ Juraj V. a nemecký cisár Wilhelm II. Pamätník bol úplne dokončený až v roku 1924. Symbolika pamätníka je venovaná vlastnostiam kráľovnej Viktórie, ktoré ju spravili veľkou a milovanou. Na vrchole centrálneho pylónu stojí na zemeguli okrídlené Víťazstvo ako pozlátená bohyňa s palmovou ratolesťou. Pod ňou sú pozlátené personifikácie Stálosťou s kompasom ukazujúci sever a Odvahy držiacej palicu. Dvojica orlov s roztiahnutými krídlami v nižšom stupni symbolizuje Britské impérium. Ústredná sochárska výzdoba zväčňuje sediacu kráľovnú Viktóriu hľadiacu na triedu Mall. Susediace sochy stvárňujú Spravodlivosť, Pravdu a Materstvo / Dobročinnosť.
Pamätník má kruhový pôdorys a určujú ho protiľahlo usporiadané fontány a schodisko vedúce na zvýšenú platformu. Dve bronzové súsošia doplňujúce výzdobu fontán stelesňujú Námornú silu a Vojenskú silu, Vedu a Umenie. Reliéfy predstavujú mytologické postavy vodnej ríše, prepájajú sa s radom ďalších sochárskych odkazov na britskú námornú veľmoc. Každú stranu z dvojice schodísk strážia štyri samostatné bronzové súsošia človeka v sprievode leva. Žena s olivovou ratolesťou stelesňuje Mier, mladý muž s horiace pochodňou Vývoj, roľníci s kosákom a stohom obilia Poľnohospodárstvo a kováč s kladivom a zvitkom dokumentu Výrobu.

Lícna strana zobrazuje portrét kráľovnej Alžbety II. od Jodyho Clarka, ktorý dopĺňajú autorove iniciály "J.C.". V opise sú uvedené nápisy "QUEEN ELIZABETH II • ST. HELENA • ONE POUNDS • 2021".

Mince je dodávaná v reprezentatívnej krabičke spolu s certifikátom vierohodnosti v limitovanom náklade iba 2 500 kusov pre celý svet!


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Východoindická společnost Séria Cnosti kráľovnej

Špecifikácia produktu

Autor:
Elles Kloosterman/Jody Clark
Hmotnosť:
31,1 g (1 Oz)
Nominálna:
1 SHP
Verzia:
Proof
Rýdzosť:
999/1000 Ag
Téma:
História
Emisia:
2021
Hrana:
vrúbkovaná
Náklad:
iba 2 500 ks
Priemer:
38,61 mm
Séria:
Cnosti kráľovnej
Krajina pôvodu:
Sv. Helena

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
100.28.0.143

Holoubek koncern