Aktuálne ceny: Cena zlata 2411.15 USD/oz   Cena striebra 30.786 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná pozlátená minca 2 Oz Medveď hnedý 2023 Antique Standard
Limitovaná edícia

Strieborná pozlátená minca 2 Oz Medveď hnedý 2023 Antique Standard

15:44
posledná aktualizácia ceny
007074
kód produktu


Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach

NIE JE SKLADOM

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Divoká zver v mesačnom svite - medveď hnedý

Exkluzívna strieborná minca z roku 2023 s hmotnosťou 2 oz (62,2 g) a pozlátením z najkvalitnejšieho 99,9 % striebra s povrchovou úpravou Antique Standard, vydaná v rámci série Wildlife In The Moonlight, originálnym spôsobom zobrazuje voľne žijúce zvieratá v mesačnom svite. Šiestym zástupcom tejto série je medveď hnedý (Urcus arctos).

Na reverznej strane mince je zobrazený mohutný medveď odpočívajúci na čistinke pri mesačnom svite. Pre svoju silu a majestátnosť je často považovaný za ochrancu lesa. Dizajn mince obsahuje aj mesiac v splne so selektívnym zlátením a názov mince "BROWN BEAR" v angličtine a "URCUS ARCTOS" v latinčine.
Medveď hnedý je mohutná šelma, ktorá obýva rozsiahle oblasti severnej Európy a Ázie a Severnej Ameriky. Tieto cicavce môžu vážiť okolo 300 kg, pričom samce sú približne o 40 % väčšie ako samice. Ako napovedá názov zvieraťa, farba srsti je hnedá, pričom jednotlivé jedince majú rôzne odtiene od plavej po tmavohnedú. Medvede majú veľmi silné pazúry, ktoré používajú na roztrhanie koristi a jej následné zjedenie. Hoci sú všežravce, 80 % ich stravy tvoria rastliny. Vo voľnej prírode sa dožívajú približne 20 až 30 rokov.

Na averze je v strede zobrazený štátny znak republiky Niue, v kruhu nápisy ''NIUE ISLAND'' a nominálna hodnota ''FIVE DOLLARS'', rok vydania 2023 a hmotnosť a rýdzosť kovu.

Minca sa dodáva v drevenej darčekovej škatuľke s očíslovaným certifikátom pravosti, limitovaná len na 500 kusov na celom svete!
Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Séria Wildlife In The Moonlight

Špecifikácia produktu

Emisia:
2023
Hrana:
hladká
Náklad:
iba 500 ks
Priemer:
45 mm
Séria:
Wildlife In The Moonlight
Krajina pôvodu:
Niue
Hmotnosť:
62,2 g (2 Oz)
Nominálna:
5 NZD
Verzia:
Antique Štandard
Rýdzosť:
999/1000 Ag
Téma:
Flóra a fauna

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
44.211.31.134

Holoubek koncern