Aktuálne ceny: Cena zlata 2045.08 USD/oz   Cena striebra 24.934 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná pozlátená minca 2 Oz Mamba zelená 2022 Antique Standard
Novinka
Limitovaná edícia

Strieborná pozlátená minca 2 Oz Mamba zelená 2022 Antique Standard

07:17
posledná aktualizácia ceny
006888
kód produktu
295,00 EUR
vrátane DPH

Skladom Vypredané
-
+


Dostupnosť na predajniach

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Voľne žijúce zvieratá v mesačnom svite: mamba zelená

Táto exkluzívna pozlátená strieborná minca, vyrazená v roku 2022, s hmotnosťou 2 Oz (62,2 g) z najjemnejšieho 99,9 % rýdzeho striebra s povrchovou úpravou Antique Standard, je súčasťou série Wildlife In The Moonlight, ktorá originálnym spôsobom zachytáva divokú prírodu pri mesačnom svite. Na piatej minci zo série je zobrazená mamba zelená (Dendroaspis viridis).

Dizajn reverzu zobrazuje mambu v jej typickom prostredí, obtočenú okolo vetvy stromu. Na minci je detailne vykreslený každý záhyb hadej kože, ako aj jemné listy papradia a kôra stromu. Súčasťou motívu je aj mesiac v splne so selektívnym zlátením a názov mince "GREEN MAMBA" v angličtine a "DENDROASPIS VIRIDIS" v latinčine.
Mamba zelená alebo tiež mamba západoafrická je dlhý, štíhly, jasne zeleno sfarbený stromový had, ktorý sa vyskytuje v západnej Afrike. Priemerná dĺžka dospelého jedinca je 1,4 až 2,1 metra. Je to veľmi rýchly, obratný a agresívny had, ktorý loví svoju korisť (vtáky, malé cicavce, žaby, plazy) v korunách stromov a na zemi. Vyhýba sa konfrontácii s človekom a nebezpečný je len vtedy, ak nemá možnosť úniku.

Na averze je zobrazený tradičný portrét britskej kráľovnej Alžbety II , nápisy "ELIZABETH II", "NIUE " a nominálna hodnota "5 DOLLARS", rok vydania 2022, údaje o rýdzosti a hmotnosti 2 Oz.

Minca sa dodáva v drevenej darčekovej škatuľke spolu s očíslovaným certifikátom pravosti, limitovaná len na 500 kusov pre celý svet!


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Séria Wildlife In The Moonlight Séria Wildlife In The Moonlight

Špecifikácia produktu

Verzia:
Antique Štandard
Hmotnosť:
62,2 g (2 Oz)
Mincovňa:
Mint XXI
Priemer:
45 mm
Séria:
Wildlife In The Moonlight
Krajina pôvodu:
Niue
Náklad:
iba 500 ks
Emisia:
2022
Hrana:
hladká
Nominálna:
5 NZD
Rýdzosť:
999/1000 Ag
Téma:
Flóra a fauna

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.239.2.192

Holoubek koncern