Aktuálne ceny: Cena zlata 2411.15 USD/oz   Cena striebra 30.786 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná pozlátená minca 2 Oz Orol bielohlavý 2022 Antique Standard
Limitovaná edícia

Strieborná pozlátená minca 2 Oz Orol bielohlavý 2022 Antique Standard

13:59
posledná aktualizácia ceny
006655
kód produktu
285,00 EUR
vrátane DPH

Skladom Vypredané
-
+


Dostupnosť na predajniach

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Divoká príroda v mesačnom svite: Orol americký

Táto exkluzívna pozlátená strieborná minca, vyrazená v roku 2022, s hmotnosťou 2 Oz (62,2 g) z najkvalitnejšieho 99,9 % rýdzeho striebra s povrchovou úpravou Antique Standard, je súčasťou série Wildlife In The Moonlight, ktorá originálnym spôsobom zachytáva divokú prírodu pri mesačnom svite.

Na štvrtej minci zo série je zobrazený orol skalný (Haliaeetus leucocephalus).

Na reverznej strane mince je zobrazený majestátny orol s rozprestretými krídlami letiaci nad vrcholkami Skalistých hôr. Orol je symbolom Spojených štátov amerických a symbolizuje silu, najvyššiu moc, autoritu a slobodu. Súčasťou motívu je aj mesiac v splne so selektívnym pozlátením a názov mince "AMERICAN EAGLE" v angličtine a "HALIAEETUS LEUCOCEPHALUS" v latinčine.

Orol skalný je veľký dravý vták žijúci v Severnej Amerike. Zvyčajne meria 70 až 102 cm a rozpätie jeho krídel je 2,44 metra. Samice orla skalného sú približne o 25 % väčšie ako samce. Zatiaľ čo telo orla je sfarbené do hneda, hlava a chvost sú biele. Charakteristickým znakom je hákovitý žltý zobák a žlté nohy s veľkými pazúrmi, ktorými loví svoju korisť. Živí sa najmä rybami alebo zdochlinami iných živočíchov. Vo voľnej prírode sa orly skalné zvyčajne dožívajú približne 20 až 30 rokov.

Na averze je zobrazený tradičný portrét britskej kráľovnej Alžbety II , nápisy "ELIZABETH II", "REPUBLIC OF GHANA " a nominálna hodnota "10 CEDIS", rok vydania 2022, údaje o rýdzosti a hmotnosti 2 Oz.

Minca sa dodáva v drevenej darčekovej krabičke spolu s očíslovaným certifikátom pravosti, v limitovanej edícii iba 500 kusov pre celý svet!


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Séria Wildlife In The Moonlight Séria Wildlife In The Moonlight

Špecifikácia produktu

Emisia:
2022
Hrana:
hladká
Náklad:
iba 500 ks
Priemer:
45 mm
Séria:
Wildlife In The Moonlight
Krajina pôvodu:
Ghana
Hmotnosť:
62,2 g (2 Oz)
Nominálna:
10 GHS
Verzia:
Antique Štandard
Rýdzosť:
999/1000 Ag
Téma:
Flóra a fauna

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
44.211.31.134

Holoubek koncern