Aktuálne ceny: Cena zlata 2330.67 USD/oz   Cena striebra 30.0475 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné strieborné mince     Strieborná investičná minca Australia´s Coat of Arms 1 Oz 2023

Strieborná investičná minca Australia´s Coat of Arms 1 Oz 2023

17:42
posledná aktualizácia ceny
007028
kód produktu
50,40 EUR
vrátane DPH
Platba kartou u tohto produktu nie je možná.
Skladom Na objednávku (14 pracovních dní)
-
+


Pozrite si produkt

Podrobný popis

Erb Austrálie 2023

Strieborná investičná minca vyrazená Kráľovskou austrálskou mincovňou v roku 2023 z najčistejšieho striebra s rýdzosťou 99,9 % a hmotnosťou 1 Oz, vydaná v rámci série Australia's Coat of Arms. Tretia minca zo série je inšpirovaná erbom austrálskeho štátu Queensland.

Autorom pôvodného návrhu investičných mincí je Aaron Baggio, ktorý vypracoval motív pre reverznú aj averznú stranu mince. Na každej strane mince je zobrazený jeden z nositeľov štítu v súčasnom erbe austrálskeho štátu Queensland, pričom charakteristický žeriav austrálsky je zároveň oficiálnym vtákom štátu.

Erb štátu Queensland je najstarším štátnym erbom v Austrálii, ktorý v roku 1893 udelila vtedajšej britskej kolónii kráľovná Viktória. Pri príležitosti strieborného jubilea vlády Alžbety II. v roku 1977 získal erb svoju súčasnú podobu. Nositeľmi štítu sa stali žeriav brolga a jeleň. Brolga ako jediný pôvodný žeriav v Austrálii predstavuje pôvodné obyvateľstvo. Starý svet v Anglicku symbolizuje jeleň, ktorý je jedným z tradičných heraldických zvierat. Jeho výber súvisí s darom kráľovnej Viktórie, ktorá dostala stádo jeleňov z kráľovského poľovného revíru neďaleko Londýna. Štít rozdelený na tretiny obsahuje v hornom zlatom poli hlavy býka a barana stojace oproti sebe. Vľavo dole je umiestnený snop pšenice na čiernom pozadí a v treťom červenom poli je zobrazený zelený kopec so skríženými krompáčom a lopatou. Na vrchole mohyly je na kamennom podstavci zobrazený zlatý obelisk. Erb dopĺňa prilba, splývavé prikrývadlá a kríž. Použitie symbolu maltézskeho kríža s korunou svätého Eduarda nie je úplne jasné, ale predpokladá sa súvislosť s vojenským vyznamenaním Viktóriin kríž. Národné motto "AUDAX AT FIDELIS" ("Odvážny, ale verný") je naznačené stuhou v spodnej časti erbu.

Na reverze mince je zobrazený austrálsky žeriav, ktorého rozprestreté krídla chránia ďalšie heraldické figúry obsiahnuté v štátnom znaku. Štít v tomto prevedení obsahuje označenie "ONE DOLLARS" so skríženými nástrojmi, ktoré odkazujú na ťažbu medi a zlata. Poľnohospodársky sektor predstavujú pšeničné klasy, býk a baran Merino. V spodnej časti prechádza cez krídlo žeriava zvitok s názvom štátu "QUEENSLAND". Motív obsahuje značku umelca.

Averzná strana mince je vyhradená majestátnemu jeleňovi na pozadí akantového ornamentu, čo sú v skutočnosti heraldické drapérie vlajúce nad prilbou. Na spodnom okraji mince je vyryté národné motto "AUDAX AT FIDELIS" ("Odvážny, ale verný") a označenie hmotnosti a rýdzosti kovu "1 OUNCE .999 AG". Vpravo od mince je umiestnený maltský kríž s korunou svätého Eduarda, ktorý je na druhej strane vyvážený portrétom kráľovnej Alžbety II. s iniciálami umelca Jodyho Clarka. Portrét dopĺňa nápis "ELIZABETH II", roky vlády panovníčky "1952 - 2022", názov štátu "AUSTRÁLIA" a rok vydania "2023".

Minca má štatút austrálskeho zákonného platidla a dodáva sa v ochrannej plastovej kapsule. Náklad je limitovaný na iba 50 000 kusov pre celý svet!


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Séria Australia's Coat of Arms

Špecifikácia produktu

Autor:
Aaron Baggio
Hmotnosť:
31,1 g (1 Oz)
Mincovňa:
Royal Australian Mint
Náklad:
50 000 ks
Rýdzosť:
999/1000 Ag
Krajina pôvodu:
Austrália
Emisia:
2023
Hrana:
vrúbkovaná
Nominálna:
1 AUD
Priemer:
40 mm
Séria:
Australia´s Coat of Arms

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
100.28.227.63

Holoubek koncern