Aktuálne ceny: Cena zlata 2322.525 USD/oz   Cena striebra 27.345 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné strieborné mince     Strieborná investičná minca Black Flag - The Fancy 1 Oz 2023
Novinka
Limitovaná edícia

Strieborná investičná minca Black Flag - The Fancy 1 Oz 2023

09:42
posledná aktualizácia ceny
007212
kód produktu
71,90 EUR
vrátane DPH
Platba kartou u tohto produktu nie je možná.
Skladom Na objednávku (14 pracovních dní)
-
+


Dostupnosť na predajniach

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Black Flag: Henry Every, The Fancy 2023

Strieborná investičná minca 2023 vyrazená mincovňou Perth Mint z najkvalitnejšieho 99,99% čistého striebra s hmotnosťou 1 Oz (31,1 g) je súčasťou série Black Flag, ktorá je venovaná slávnym pirátskym lodiam. Motív piatej mince predstavuje fregatu anglického piráta Henryho Everyho, ktorá sa preslávila pod menom Fancy.

Na reverze mince je zobrazený pohľad na priestrannú palubu lode Fancy. Na prove fregaty sú v hustom usporiadaní umiestnené delá na rýchly a ničivý útok na prenasledujúce plavidlá. Preplnené truhlice s bohatou korisťou svedčia o úspechu tejto stratégie. Ukoristené plavidlo vpravo bojuje s posledným dychom na vlnách oceánu. Smrť a skazu sprevádza prízrak lebky nad obzorom. Motív dopĺňa značka mincovne "P". Okraj mince dopĺňajú nápisy "FANCY", "BLACK FLAG: HENRY EVERY", údaje o hmotnosti a rýdzosti a symboly pirátov - lebka a skrížené kosti.
Henry Every, niekedy prezývaný "Long Ben", plienil Karibik a Indický oceán koncom 17. a začiatkom 18. storočia. Dodnes je považovaný za záhadnú postavu, o jeho minulosti pred začatím pirátskej kariéry sa vie len málo. Predpokladá sa, že slúžil ako dôstojník britského kráľovského námorníctva. Jedna z verzií príbehu uvádza, že sa so svojimi spoločníkmi zúčastnil na vzbure na jednej z obchodných alebo vojnových lodí impéria a následne prestaval zajatú loď na použitie pri pirátskych výpravách. Iné zdroje uvádzajú, že loď získal iným legálnym alebo nelegálnym spôsobom. Faktom zostáva, že fregata Fancy sa vo svojej dobe stala legendou pre svoju eleganciu, výzbroj a predovšetkým rýchlosť. Pod velením kapitána Everyho unikala aj tým najodhodlanejším prenasledovateľom a jej jedinečnosť ju predurčila na najslávnejšiu udalosť zlatého veku pirátstva.
V roku 1695 sa Every rozhodol zaútočiť na flotilu niekoľkých mughalských obchodných lodí, ktoré sa vracali z Mekky do Indie. Táto bezprecedentná akcia mu priniesla nepredstaviteľné bohatstvo. Poklad, známy ako "pirátska korisť Mughalskej ríše", obsahoval obrovské množstvo diamantov, zlata, striebra, náboženských artefaktov a iných cenností. Nasledovala zúrivá reakcia mughalského cisára Aurangzeba, ako aj ďalších krajín na celom svete. Všetky žiadali exemplárny trest pre kapitána a jeho posádku. Avery sa stal prvým medzinárodne hľadaným zločincom a na jeho hlavu boli vypísané tučné odmeny. Piráta však nikdy nechytili a podarilo sa mu zmiznúť zo sveta aj s pokladom. Jeho ďalší osud nebol nikdy objasnený, ale malou stopou môže byť, že časť koristi sa objavila na európskych trhoch. Odvaha činu kapitána Everyho sa však odrazila v sprísnení opatrení na obmedzenie pirátstva a ochranu obchodných lodných trás.

Na averze je zobrazený portrét kráľovnej Alžbety II. od Iana-Rank Broadlyho s rokmi panovníčkinej vlády "1952 - 2022" a iniciálami umelca. Na rube mince sú nápisy "QUEEN ELIZABETH II", "TUVALU 1 DOLLAR", rok vydania a údaje o hmotnosti a rýdzosti mince.

Minca sa dodáva v ochrannej plastovej kapsule a je limitovaná len na 15 000 kusov pre celý svet!


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Séria Black Flag

Špecifikácia produktu

Emisia:
2023
Mincovňa:
Perth Mint
Nominálna:
1 AUD
Rýdzosť:
999,9/1000 Ag
Sila:
3,5 mm
Hrana:
vrúbkovaná
Hmotnosť:
31,1 g (1 Oz)
Náklad:
15 000 ks
Priemer:
40,90 mm
Séria:
Black Flag
Krajina pôvodu:
Tuvalu

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.238.117.130

Holoubek koncern