Aktuálne ceny: Cena zlata 2045.19 USD/oz   Cena striebra 25 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné zlaté mince     Zlatá investičná minca Mýty a legendy - Malý John 1 Oz 2022
Posledný kus!

Zlatá investičná minca Mýty a legendy - Malý John 1 Oz 2022

06:36
posledná aktualizácia ceny
006496
kód produktu
2 108,35 EUR
oslobodené od DPH
Platba kartou u tohto produktu nie je možná.
Skladom Na objednávku (14 pracovních dní)
-
+


Dostupnosť na predajniach

Skladom

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Mýty a legendy - Malý John 2022

V rámci novej série Mýty a legendy vychádza zlatá investičná minca, ktorú v roku 2022 razí britská kráľovská mincovňa v rýdzosti 1 Oz z najčistejšieho zlata s rýdzosťou 99,99 %. Tretia minca zo série nadväzuje na stredovekú legendu o Robinovi Hoodovi a predstavuje jeho verného priateľa Malého Johna.

Na reverznej strane mince je zobrazený pobočník legendárneho zbojníka, ktorého návrh vytvoril Jody Clark. Je na nej zobrazený Malý John so svojou bojovou palicou medzi stromami Sherwoodského lesa. Dizajn mince je koncipovaný do vnútorného kruhu na pozadí jemnej dekoratívnej gilošovej rytiny. Časti obrazu prechádzajú do oblasti okraja, kde sú doplnené názvom "LITTLE JOHN", údajom o hmotnosti a rýdzosti kovu "1 OZ FINE GOLD 999,9" a rokom vydania "2022".
Little John je zástupcom Robina Hooda v skupine zbojníkov, ktorí sa ukrývajú v bezpečí Sherwoodskeho lesa. Ako najbližší priateľ hlavného hrdinu je jedným z mála konkrétne pomenovaných členov družiny v legende. Meno Malý John bolo žartovnou prezývkou pre muža, ktorý bol opisovaný ako bojovník mimoriadneho vzrastu a sily.
Stredoveká legenda o Robinovi Hoodovi a jeho priateľoch sa odohráva v Anglicku na konci 12. až začiatku 13. storočia. Príbeh, ktorý sa pôvodne odovzdával ústne, sa rozšíril a získal konkrétny rámec s príchodom tlače v 16. storočí.

Na averze je zobrazený tradičný portrét kráľovnej Alžbety II. s iniciálami umelca Jodyho Clarka, nápisom "ELIZABETH II. D.G.REG.F.D." a nominálnou hodnotou "100 POUNDS".


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Séria Mýty a legendy Royal Mint

Špecifikácia produktu

Krajina pôvodu:
Veľká Británia
Emisia:
2022
Mincovňa:
Royal Mint
Priemer:
32,69 mm
Séria:
Mýty a legendy
Hrana:
vrúbkovaná
Autor:
Jody Clark
Hmotnosť:
31,103 g (1 Oz)
Nominálna:
100 GBP
Rýdzosť:
999,9/1000 Au

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.239.2.192

Holoubek koncern