+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

6 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava, Liberec
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná investičná minca The Queen´s Virtues - Victory 1 Oz 2021

48,80 € vrátane DPH podľa § 66
Strieborná investičná minca The Queen´s Virtues - Victory 1 Oz 2021
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná investičná minca The Queen´s Virtues - Victory 1 Oz 2021


Fixace ceny: Okamžitá
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Skladom
Dostupnost na prodejnách:
Bratislava
Naše predajňa BratislavaIhneď na vyzdvihnutie na pobočke.
Gorkého 17
811 01 Bratislava
Pondelok - Piatok: 09.00 - 17.00 hod.
Košice
Naše predajňa KošiceIhneď na vyzdvihnutie na pobočke.
040 01 Košice
Pondelok - Piatok: 09.00 - 17.00 hod.
Centrála
EshopK odoslaniu do 5 pracovných dní.
Diskrétne balenie
Poistenie do plnej výše
posledná aktualizácia ceny: 21. 1. 2022 17:53
 
Cena (vrátane DPH podľa § 66 ): 48,80 €
Poštovné od: 7,43 €
Kód produktu: 006173
Strážiť cenuChcete viac informácií? Koľko stojí poštovné? Ako nakupovať investičné kovy?
Strieborná investičná mince
Nominál: 1 SHP
Priemer: 39 mm
Hmotnosť: 31,1 g (1 Oz)
Rýdzosť: 999/1000 Ag
Autor: Elles Kloosterman/Raphael Maklouf
Emisia: 2021
Krajina pôvodu: Sv. Helena
Mincovňa: SilverTowne Mint (USA)

Tieto investičné mince podliehajú zvláštnemu režimu podľa §66 zákona o DPH.

The Queen´s Virtues - Victory/Víťazstvo

Strieborná investičná minca o váhe 1 Oz (31,1 g) v rýdzosti najčistejšieho 99,9% striebra vydaná britských zámorským teritóriom Svätá Helena pre rok 2021 je prvá minca zo série "The Queen's Virtues".
Táto séria vychádza z alegorických postáv pamätníka kráľovnej Viktórie pred Buckinghamským palácom stelesňujúca cnosti panovníčky (Victory - Víťazstvo, Truth - Pravda, Charity - Dobročinnosť, Justice - Spravodlivosť, Courage - Odvaha, Constancy - Stabilita). Prvá mince predstavuje Victory - Víťazstvo, ktoré predchádza ukončeniu konfliktu a oslave mieru.

Motív pre rubovú stranu mince vytvoril uznávaný holandský medailér Elles Kloosterman. S rešpektom k originálu zachytil podobu pozlátenej bronzovej sochy od Tomasa Brocha umiestnenej na vrchole pamätníka kráľovnej Viktórie. Zobrazuje bočný pohľad na okrídlenú bohyňu víťazstvo so zdvihnutou pravicou a palmovým listom. Pozadie tvorí prepracovaný geometrický vzor. Okružie mince obsahuje nápis "VICTORY • THROUGH • HARMONY" (v preklade "Víťazstvo prichádza v harmónii").
Vybudovanie monumentálneho pamätníka kráľovnej Viktórie v Londýne inicioval Eduard VII. po smrti svojej matky v roku 1901. Určený parlamentný výbor zvolil priestor umiestnenia pamätníka na konci ceremoniálnej trasy Mall, pred bránami Buckinghamského paláca. Na základe výberového konania bol návrhom a stavbou poverený sochár Thomas Brock. Predpokladané náklady boli vyčíslené na 200 000 libier. Zhromaždené finančné prostriedky pochádzali z krajín celého Britského impéria a radov verejnosti. Slávnostné odhalenie prebehlo 16. marca 1911 v prítomnosti dvoch vnukov kráľovnej - kráľ Juraj V. a nemecký cisár Wilhelm II. Pamätník bol úplne dokončený až v roku 1924. Symbolika pamätníka je venovaná vlastnostiam kráľovnej Viktórie, ktoré ju spravili veľkou a milovanou. Na vrchole centrálneho pylónu stojí na zemeguli okrídlené Víťazstvo ako pozlátená bohyňa s palmovou ratolesťou. Pod ňou sú pozlátené personifikácie Stálosťou s kompasom ukazujúci sever a Odvahy držiacej palicu. Dvojica orlov s roztiahnutými krídlami v nižšom stupni symbolizuje Britské impérium. Ústredná sochárska výzdoba zväčňuje sediacu kráľovnú Viktóriu hľadiacu na triedu Mall. Susediace sochy stvárňujú Spravodlivosť, Pravdu a Materstvo / Dobročinnosť.
Pamätník má kruhový pôdorys a určujú ho protiľahlo usporiadané fontány a schodisko vedúce na zvýšenú platformu. Dve bronzové súsošia doplňujúce výzdobu fontán stelesňujú Námornú silu a Vojenskú silu, Vedu a Umenie. Reliéfy predstavujú mytologické postavy vodnej ríše, prepájajú sa s radom ďalších sochárskych odkazov na britskú námornú veľmoc. Každú stranu z dvojice schodísk strážia štyri samostatné bronzové súsošia človeka v sprievode leva. Žena s olivovou ratolesťou stelesňuje Mier, mladý muž s horiace pochodňou Vývoj, roľníci s kosákom a stohom obilia Poľnohospodárstvo a kováč s kladivom a zvitkom dokumentu Výrobu.

Lícna strana zobrazuje portrét kráľovnej Alžbety II. od britského sochára Raphaels Makloufa. Pozadie tvorí prepracovaný geometrický vzor. V opise sú uvedené nápisy "• £ 1 • ST. HELENA • QUEEN ELIZABETH II • 2021 • ONE OUNCE 999 SILVER •". Okružie na hrane lemuje perličkový vzor. 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.