Aktuálne ceny: Cena zlata 1709.02 USD/oz   Cena striebra 20.904 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné zlaté mince     Zlatá investičná minca The Queen´s Beasts The Black Bull 1/4 Oz 2018

Zlatá investičná minca The Queen´s Beasts The Black Bull 1/4 Oz 2018

11:03
posledná aktualizácia ceny
005005
kód produktu
624,30 EUR
oslobodené od DPH
Platba kartou u tohoto produktu není možná.
Skladom Na objednávku (31 pracovních dní)
-
+
Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

 

Pri nákupe investičných kovov je dôležité sledovať nielen predajnú cenu, ale mnohokrát je dôležitejšia výkupná cena a garancia spätného odkupu.

The Queen´s Beasts - Čierny býk z Clarence - 1/4 Oz

Zlatá investičná minca o hmotnosti 1/4 Oz (7,80 g) v rýdzosti najčistejšieho 99,99% zlata vydaná Britskou kráľovskou mincovňou (Royal Mint) v roku 2018 je piatou mincou zo série "The Queen´s Beasts", ktorá je venovaná desiatim heraldickým zvieratám kráľovnej Alžbety II. - lev Anglicka, Gryf Edwarda III., sokol Plantagenetovcov, čierny býk vojvodov z Clarence, Yale Beaufortu, biely lev Mortimeru, biely chrt Richmondu, červený drak Walesu, jednorožec Škótska a biely kôň Hannoveru.

Minca na svojom rube nesie motív vzpínajúceho sa býka. Pri jeho predných kopytách je umiestnený štvrtený erbový štít Anglického kráľovstva - tri kráčajúce leopardy, ako znak Anglicka a tri ľalie, ako nárok anglických kráľov na francúzsky trón. Okružie motívu zdobia nápisy "BLACK BULL OF CLARENCE", údaj o váze "1/4 oz", ryzosti "FINE GOLD, 999.9", roku emise "2018" a iniciály autora návrhu "JC".
The Queen´s Beasts je séria desiatich heraldických sôch vytvorených sochárom Jamesom Woodfordom pri príležitosti korunovácie Alžběty II. v roku 1953. Ich štylizovanú podobu pre sériu mincí spracoval talentovaný rytec Jody Clark.
V heraldike býk predstavuje odvahu, statočnosť a veľkorysosť. Čierny býk z Clarence je najviac anglický "The Queen's Beasts" a je spájaný so vzostupom rodu Yorkovcov v 15. storočí. Bol vyobrazený na štítoch vojakov armády prvého kráľa z dynastie Yorkovcov a kľúčového predstaviteľa vo vojne ruží, Edwarda IV. Na kráľovskom erbu sa prvýkrát objavil v šesťdesiatych rokoch 16. storočia po tom, čo kráľovná Alžbeta I. nariadila novú razbu všetkých strieborných mincí.

Líc zobrazuje portrét královny Alžběty II., který je pátým a definitivním mincovním portrétem královny. Následují autorovy iniciály "J.C.", nápisy "ELIZABETH II. D.G. REG.F.D." a nominální hodnota.


Tento produkt je součástí následujících sestav produktů:

Séria The Queen´s Beasts - investičné mince Národné symboly a heraldika Britské dni pre investíciu

Špecifikácia produktu

Emise:
2018
Mincovna:
Royal Mint
Průměr:
22 mm
Země původu:
Veľká Británia
Autor:
Jody Clark
Hmotnost:
7,80 g
Nominál:
25 GBP
Ryzost:
999,9/1000 Au
Série:
Queen's Beasts

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.238.199.4

Holoubek koncern