Aktuálne ceny: Cena zlata 1702.13 USD/oz   Cena striebra 20.787 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné zlaté mince     Zlatá investičná minca The Queen´s Beasts The White Greyhound 1/4 Oz 2021
Obmedzené množstvo

Zlatá investičná minca The Queen´s Beasts The White Greyhound 1/4 Oz 2021

13:11
posledná aktualizácia ceny
006035
kód produktu
632,25 EUR
oslobodené od DPH
Platba kartou u tohoto produktu není možná.
Skladom Na objednávku (15 pracovních dní)
-
+
Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Pri nákupe investičných kovov je dôležité sledovať nielen predajnú cenu, ale mnohokrát je dôležitejšia výkupná cena a garancia spätného odkupu.

The Queen´s Beasts - Biely chrt Richmondu - 1/4 Oz

Zlatá investičná minca o váhe 1/4 Oz (7,78 g) v rýdzosti najčistejšieho 99,99% zlata vydaná Britskou kráľovskou mincovňou na rok 2021 je desiatou a záverečnou mincou zo série "The Queen´s Beasts", ktorá je venovaná desiatim heraldickým zvieratám kráľovnej Alžbety II. - lev Anglicka, Gryf Edwarda III., sokol Plantagenetov, čierny býk vojvodov z Clarence, Yale Beaufortu, biely lev Mortimerov, červený drak Walesu, jednorožec Škótska, biely kôň Hannovera a biely chrt Richmondu.

Mince na svojom rube zobrazuje chrta vztýčeného na zadných nohách a prednou labkou pridržujúcou erbový štít. V polovici delený erbový štít nesie dvojitú tudorovskú ružu, ktorá je podriadená a zároveň pod ochranou kráľovskej koruny. Tudorovská ruža heraldicky spája dve súperiace vetvy anglickej kráľovskej dynastie Plantagenetov - bielu ružu Yorkov a červenú ružu Lancasterov. Okružiu motívu zdobí nápis "WHITE GREYHOUND OF RICHMOND", údaje o váhe, rýdzosti, roku emisie a iniciály autora návrhu "JC".

The Queen´s Beasts je séria desiatich sôch vytvorených sochárom Jamesom Woodfordom pri príležitosti korunovácie Alžbety II. v roku 1953. Ich štylizovanú podobu pre sériu mincí spracoval talentovaný rytec Jody Clark.

Pôvod bieleho chrta z Richmondu sa nachádza v 14. storočí a je spojený s Jánom z Gentu, tretím synom anglického kráľa Eduarda III. Toto psie plemeno bolo v severnej časti Anglicka veľmi obľúbené av heraldici označovalo majestát, odvahu, bdelosť, rýchlosť a lojalitu. Ján z Gentu si chrta zvolil pre svoj znak používaný s titulom grófa z Richmondu. Na vplyvný titul bolo viazané jedno z najdôležitejších len v Anglicku – Honnour of Richmond. Po sobáši s bohatou dedičkou Blankou z Lancasteru sa stal vojvodom z Lancasteru a zakladateľom rovnomenného kráľovského rodu. Legitimizáciou jeho nemanželských potomkov vznikol rod Beaufortovcov, z ktorého po matke pochádzal prvý panovník rodu Tudorovcov Henrich VII.

Titul gróf z Richmondu v dejinách Anglicka často zanikal, aby bol následne obnovený. Edmund Tudor s novo udeleným titulom 1. grófa z Richmondu v roku 1452 prvýkrát použil bieleho chrta a tudorovskou ruží pre svoju štandardu. Odtiaľ sa dostáva za vlády jeho syna Henricha VII. až na štandarde kráľovskú. Súčasne nahrádza leva Anglicka na mieste štítonosa biely chrt Richmondu, ktorý sa stáva s červeným drakom Walesu heraldickým nositeľom kráľovského erbového štítu.


Líc zobrazuje portrét kráľovnej Alžbety II., ktorý je piatym a definitívnym mincovým portrétom kráľovnej. Nasledujú autorove iniciály "J.C.", nápisy "ELIZABETH II. D.G. REG.F.D." a nominálna hodnota.


Tento produkt je součástí následujících sestav produktů:

Séria The Queen´s Beasts - investičné mince Národné symboly a heraldika Britské dni pre investíciu

Špecifikácia produktu

Emise:
2021
Mincovna:
Royal Mint
Průměr:
22,00 mm
Země původu:
Veľká Británia
Autor:
Jody Clark
Hmotnost:
7,78 g (1/4 Oz)
Nominál:
25 GBP
Ryzost:
999,9/1000 Au
Série:
Queen's Beasts

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.238.199.4

Holoubek koncern