+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Zlatá investičná minca The Queen´s Beasts The White Greyhound 1/4 Oz 2021

467,48 € oslobodené od DPH
Zlatá investičná minca The Queen´s Beasts The White Greyhound 1/4 Oz 2021
* povinná informácia
Typ ceny:

Zlatá investičná minca The Queen´s Beasts The White Greyhound 1/4 Oz 2021


Fixace ceny: Okamžitá
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Skladom
Dostupnost na prodejnách:
Bratislava
Naše predajňa BratislavaK vyzdvihnutiu do 5 pracovných dní.
Gorkého 17
811 01 Bratislava
Pondelok - Piatok: 09.00 - 17.00 hod.
Centrála
EshopK odoslaniu do 5 pracovných dní.
Diskrétne balenie
Poistenie do plnej výše
posledná aktualizácia ceny: 20. 10. 2021 13:18
Cena (oslobodené od DPH): 467,48 €
Poštovné od: 10,62 €
Kód produktu: 006035
Strážiť cenuChcete viac informácií? Koľko stojí poštovné? Ako nakupovať investičné kovy?
Zlatá investičná minca
Nominál: 25 GBP
Priemer: 22,00 mm
Hmotnosť: 7,78 g (1/4 Oz)
Rýdzosť: 999,9/1000 Au
Autor: Jody Clark
Emisia: 2021
Krajina pôvodu: Veľká Británia
Mincovňa: Britská kráľovská mincovňa

Zobraziť mince vydané v sérii "The Queen 's Beasts" o hmotnosti 1/4 Oz

Pri nákupe investičných kovov je dôležité sledovať nielen predajnú cenu, ale mnohokrát je dôležitejšia výkupná cena a garancia spätného odkupu.

The Queen´s Beasts - Biely chrt Richmondu - 1/4 Oz

Zlatá investičná minca o hmotnosti 1/4 Oz (7,78 g) v rýdzosti najčistejšieho 99,99% zlata vydaná Britskou kráľovskou mincovňou pre rok 2021 je desiatou a záverečnou mincou zo série "The Queen´s Beasts", ktorá je venovaná desiatim heraldickým zvieratám kráľovnej Alžbety II. - lev Anglicka, Gryf Edwarda III., sokol Plantagenetovcov, čierny býk vojvodov z Clarence, Yale Beaufortu, biely lev Mortimerov, červený drak Walesu, jednorožec Škótska, biely kôň Hannoveru a biely chrt Richmondu.

Minca na svojom rube zobrazuje chrta vztýčeného na zadných nohách a prednou labou pridržiavajúceho erbový štít. Na polovicu delený erbový štít nesie dvojitú tudorovskú ružu, ktorá je podriadená a zároveň pod ochranou kráľovskej koruny. Tudorovská ruža heraldicky spája dve súperiace vetvy anglickej kráľovskej dynastie Plantagenetovcov - bielu ružu Yorkovcov a červenú ružu Lancasterovcov. Okružie motívu zdobí nápis "WHITE GREYHOUND OF RICHMOND", údaje o hmotnosti, rýdzosti, roku emisie a iniciály autora návrhu "JC".
The Queen´s Beasts je séria desiatich sôch vytvorených sochárom Jamesom Woodfordom pri príležitosti korunovácie Alžbety II. v roku 1953. Ich štylizovanú podobu pre sériu mincí spracoval talentovaný rytec Jody Clark.
Pôvod bieleho chrta z Richmondu sa nachádza v 14. storočí a je spojený s Jánom z Gentu, tretím synom anglického kráľa Eduarda III. Toto psie plemeno bolo v severnej časti Anglicka veľmi obľúbené a v heraldike označovalo majestát, odvahu, bdelosť, rýchlosť a lojalitu. Ján z Gentu si chrta zvolil pre svoj znak užívaný s titulom grófa z Richmondu. Na vplyvný titul bolo viazané jedno z najdôležitejších lén v Anglicku - Honnour of Richmond. Po sobáši s bohatou dedičkou Blankou z Lancasteru sa stal vojvodom z Lancasteru a zakladateľom rovnomenného kráľovského rodu. Legitimizáciou jeho nemanželských potomkov vznikol rod Beaufortov, z ktorého po matke pochádzal prvý panovník rodu Tudorovcov Henrich VII.
Titul grófa z Richmondu v dejinách Anglicka často zanikal, aby bol následne obnovený. Edmund Tudor s novo udeleným titulom 1. grófa z Richmondu v roku 1452 prvýkrát použil bieleho chrta a tudorovskú ružu pre svoju štandardu. Odtiaľ sa dostáva počas vlády jeho syna Henricha VII. až na štandardu kráľovskú. Súčasne nahrádza leva Anglicka na mieste štítonosa biely chrt Richmondu, ktorý sa stáva s červeným drakom Walesu heraldickým nositeľom kráľovského erbového štítu.

Líce zobrazuje portrét kráľovnej Alžbety II., ktorý je piatym a definitívnym mincovým portrétom kráľovnej. Nasledujú autorove iniciály "J.C.", nápisy "ELIZABETH II. D.G. REG.F.D." a nominálna hodnota.

Pre túto mincu Vám odporúčame luxusnú darčekovú etue:

Drevená krabička pre 10 x 1/4 Oz Au mince série The Queen's Beasts

cena zlata na Londýnskej burze

Graf sa nahráva...
Graf sa nahráva...
zlataky.cz


graphTovar je zaradený do týchto kategórií:    Investičné zlaté mince
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.