Aktuálne ceny: Cena zlata 2411.15 USD/oz   Cena striebra 30.786 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné zlaté mince     Zlatá investičná minca The Queen´s Beasts The Black Bull 1 Oz 2018

Zlatá investičná minca The Queen´s Beasts The Black Bull 1 Oz 2018

14:18
posledná aktualizácia ceny
004907
kód produktu

Platba kartou u tohto produktu nie je možná.
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach

NIE JE SKLADOM

Pozrite si produkt

Podrobný popis

The Queen´s Beasts - Black Bull of Clarence - 1 Oz

Zlatá investičná minca s hmotnosťou 1 Oz (31,21 g) z 99,99 % rýdzeho zlata, ktorú vydala britská kráľovská mincovňa v roku 2018, je piatou mincou zo série "The Queen's Beasts", ktorá je venovaná desiatim heraldickým zvieratám kráľovnej Alžbety II - levovi Anglicka, gryfovi Eduarda III, Sokola Plantagenetovcov, Čierneho býka vojvodov z Clarence, Yalea Beaufortovcov, Bieleho leva Mortimerovcov, Bieleho psa Richmondovcov, Červeného draka Walesanov, Jednorožca Škótov a Bieleho koňa Hannoverovcov.

Na reverze mince je motív vzpínajúceho sa býka. Na jeho predných kopytách je štvrtený štít anglického kráľovstva - tri kráčajúce leopardy ako znak Anglicka a tri ľalie ako nárok anglických kráľov na francúzsky trón. Obvod motívu zdobia nápisy "BLACK BULL OF CLARENCE", hmotnosť "1 oz", rýdzosť "FINE GOLD, 999,9", rok vydania "2018" a iniciály autora návrhu "JC".
The Queen's Beasts je séria desiatich heraldických sôch, ktoré vytvoril sochár James Woodford pri príležitosti korunovácie kráľovnej v roku 1953. Ich štylizovanú podobu pre sériu mincí vytvoril talentovaný rytec Jody Clark.
V heraldike býk predstavuje odvahu, statočnosť a veľkorysosť. Čierny býk z Clarence sa spája so vzostupom rodu Yorkovcov v 15. storočí. Bol vyobrazený na štítoch vojakov v armáde prvého kráľa dynastie Yorkovcov a kľúčovej postavy vojny ruží Eduarda IV. Na kráľovskom erbe sa prvýkrát objavil v 60. rokoch 16. storočia po tom, ako kráľovná Alžbeta I. nariadila novú razbu všetkých strieborných mincí.

Na averze je zobrazený portrét kráľovnej Alžbety II, ktorý je piatym a definitívnym mincovým portrétom kráľovnej. Za ním nasledujú iniciály umelca "J.C.", nápisy "ELIZABETH II. D.G. REG.F.D." a nominálna hodnota.


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Séria The Queen´s Beasts - investičné mince

Špecifikácia produktu

Autor:
Jody Clark
Hmotnosť:
31,21 g (1 Oz)
Nominálna:
100 GBP
Rýdzosť:
999,9/1000 Au
Krajina pôvodu:
Veľká Británia
Emisia:
2018
Mincovňa:
Royal Mint
Priemer:
32.69 mm
Séria:
Queen's Beasts

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
44.211.31.134

Holoubek koncern