Aktuálne ceny: Cena zlata 1926.71 USD/oz   Cena striebra 23.681 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné zlaté mince     Zlatá investičná minca The Queen´s Beasts The White Greyhound 1 Oz 2021
Posledný kus!

Zlatá investičná minca The Queen´s Beasts The White Greyhound 1 Oz 2021

16:05
posledná aktualizácia ceny
006036
kód produktu
2 208,05 EUR
oslobodené od DPH
Platba kartou u tohoto produktu není možná.
Skladom Na objednávku (14 pracovních dní)
-
+
Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Banská Bystrica
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Pri nákupe investičných kovov je dôležité sledovať nielen predajnú cenu, ale mnohokrát je dôležitejšia výkupná cena a garancia spätného odkupu.

The Queen´s Beasts - Biely chrt Richmondu - 1 Oz

Zlatá investičná minca o hmotnosti 1 Oz (31.21 g) v rýdzosti najčistejšieho 99,99% zlata vydaná Britskou kráľovskou mincovňou pre rok 2021 je desiatou a záverečnou mincou zo série "The Queen´s Beasts", ktorá je venovaná desiatim heraldickým zvieratám kráľovnej Alžbety II. - lev Anglicka, Gryf Edwarda III., sokol Plantagenetovcov, čierny býk vojvodov z Clarence, Yale Beaufortu, biely lev Mortimerov, červený drak Walesu, jednorožec Škótska, biely kôň Hannoveru a biely chrt Richmondu.

Minca na svojom rube zobrazuje chrta vztýčeného na zadných nohách a prednou labou pridržiavajúceho erbový štít. Na polovicu delený erbový štít nesie dvojitú tudorovskú ružu, ktorá je podriadená a zároveň pod ochranou kráľovskej koruny. Tudorovská ruža heraldicky spája dve súperiace vetvy anglickej kráľovskej dynastie Plantagenetovcov - bielu ružu Yorkovcov a červenú ružu Lancasterovcov. Okružie motívu zdobí nápis "WHITE GREYHOUND OF RICHMOND", údaje o hmotnosti, rýdzosti, roku emisie a iniciály autora návrhu "JC".
The Queen´s Beasts je séria desiatich sôch vytvorených sochárom Jamesom Woodfordom pri príležitosti korunovácie Alžbety II. v roku 1953. Ich štylizovanú podobu pre sériu mincí spracoval talentovaný rytec Jody Clark.
Pôvod bieleho chrta z Richmondu sa nachádza v 14. storočí a je spojený s Jánom z Gentu, tretím synom anglického kráľa Eduarda III. Toto psie plemeno bolo v severnej časti Anglicka veľmi obľúbené a v heraldike označovalo majestát, odvahu, bdelosť, rýchlosť a lojalitu. Ján z Gentu si chrta zvolil pre svoj znak užívaný s titulom grófa z Richmondu. Na vplyvný titul bolo viazané jedno z najdôležitejších lén v Anglicku - Honnour of Richmond. Po sobáši s bohatou dedičkou Blankou z Lancasteru sa stal vojvodom z Lancasteru a zakladateľom rovnomenného kráľovského rodu. Legitimizáciou jeho nemanželských potomkov vznikol rod Beaufortov, z ktorého po matke pochádzal prvý panovník rodu Tudorovcov Henrich VII.
Titul grófa z Richmondu v dejinách Anglicka často zanikal, aby bol následne obnovený. Edmund Tudor s novo udeleným titulom 1. grófa z Richmondu v roku 1452 prvýkrát použil bieleho chrta a tudorovskú ružu pre svoju štandardu. Odtiaľ sa dostáva počas vlády jeho syna Henricha VII. až na štandardu kráľovskú. Súčasne nahrádza leva Anglicka na mieste štítonosa biely chrt Richmondu, ktorý sa stáva s červeným drakom Walesu heraldickým nositeľom kráľovského erbového štítu.

Líce zobrazuje portrét kráľovnej Alžbety II., ktorý je piatym a definitívnym mincovým portrétom kráľovnej. Nasledujú autorove iniciály "J.C.", nápisy "ELIZABETH II. D.G. REG.F.D." a nominálna hodnota.


Tento produkt je součástí následujících sestav produktů:

Séria The Queen´s Beasts - investičné mince

Špecifikácia produktu

Emise:
2021
Mincovna:
Royal Mint
Průměr:
32.69 mm
Země původu:
Veľká Británia
Autor:
Jody Clark
Hmotnost:
31,21 g (1 Oz)
Nominál:
100 GBP
Ryzost:
999,9/1000 Au
Série:
Queen's Beasts

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
44.212.99.248

Holoubek koncern