+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

6 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava, Liberec
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Zlatá minca Stokorunáčka 40. výročie korunovácie Františka Jozefa I. Rakúsko - Uhorsko 1907

4.845,00 € oslobodené od DPH
Zlatá minca Stokorunáčka 40. výročie korunovácie Františka Jozefa I. Rakúsko - Uhorsko 1907
* povinná informácia
Typ ceny:

Zlatá minca Stokorunáčka 40. výročie korunovácie Františka Jozefa I. Rakúsko - Uhorsko 1907


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005990
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Jubilejná stokorunáčka 1907
Priemer: 37 mm
Hmotnosť: 33.875 g
Rýdzosť: 900/1000 Au
Hrana: s popisom "BIZALMAM AZ ÖSI ERENYBEN"
Náklad: 10 897 ks
Autor: Carl Gerl/Josef Reisner
Rok vydania: 1907
Razba: Kremnická mincovňa

Jubilejná stokorunáčka - 40. výročie korunovácie Františka Jozefa I.

Zlatá pamätná minca vydaná pri príležitosti 40. výročia korunovácie Františka Jozefa I. za uhorského kráľa v roku 1867. Minca na svojom rube zobrazuje ceremoniál korunováciu v kostole sv. Mateja v Budapešti. Ostrihomský arcibiskup vkladá Svätoštefanskú korunu s nakloneným krížom na hlavu kľačiaceho Františka Jozefa I. V opise mince je uvedený maďarský kráľovský slogan "BIZALMAM AZ ÖSI ERENYBEN" ("Moja dôvera v staroveké cnosti"). V dolnej časti mince je umiestnená nominálna hodnota "100 KORONA" a pod ňou značka kremnickej mincovne "K·B".
Líce mince nesie podobizeň cisára Františka Jozefa I. hľadiaceho vpravo, ktorú v opise dopĺňa nápis "FERENCZ JOZSEF IKA ·CS·ES M·H·S·D·O·AP·KIR·" a rok emisie "1907". Zlaté stokorunáčky a obzvlášt stokorunáčky vydané k výročiu Františka Jozefa I. sa získavajú len veľmi zriedka a preto sú veľmi vyhľadávané zberateľmi a investormi.

Pre túto mincu odporúčame univerzálne etue:

kozenkova_krabicka_pro_jednu_minci_do_1oz_leuchtturm mahagonova_krabicka_pro_jednu_minci_do_1oz_leuchtturm koženková krabička pro jednu minci do 1 Oz

František Josef I.

Franz Josef I.

František Jozef Karol (Franz Joseph Karl von Habsburg) sa narodil 18. augusta 1830 o 9:45 vo Viedni ako syn arcivojvodu Františka Karla (mladšieho syna cisára Františka I.) a jeho ženy Žofie, bavorskej princeznej. Mal 4 súrodencov: Maxmiliána, Karla Ľudovíta , Máriu Annu (zomrela v detstve) a Ľudovíta Viktora.

Cisárom sa stal vo svojich osemnástich rokoch, keď počas potláčania marcovej revolúcie v roce 1848 odstúpil jeho strýko Ferdinand I. a jeho otec sa vzdal trónu. Od počiatku spatroval svoju hlavnú úlohu v zamedzení ďalšej revolúcie. Oprel sa pri tom predovšetkým o armádu a cirkev. To, že na väčšine dobových fotografií je zobrazovaný v uniforme však vyplýva zo skutočnosti, že v jeho dobe neexistoval civilný odev, ktorý by bol hodný cisára.

V Rakúsko-Uhersku sa v priebehu vojny prejavili všetky jeho problémy. Jedným z najväčších problémov bola národná nejednotnosť a zlá ekonomická situácia. Vojna Rakúsko-Uhorsko vyčerpávala viac ako iné krajiny a to sa bolo nútené orientovať stále viac na Nemecko, čo vzbudzovalo nevôľu u nenemeckých národov monarchie.

František Jozsef I. zomrel uprostred prvej svetovej vojny, 21. novembra 1916, vo Viedni. Jeho pompézny pohreb bol zatienený vojnovými udalosťami a následným pádom rakúsko-uhorskej monarchie, ktorú cisár spojoval.

Po jeho smrti nastúpil na trón Karol I., jeho politika však nedokázala nájsť cestu k novým národným snahám. V už zúfalej situácii sa pokúsil vyhlásiť 16. októbra 1918 federáciu, ešte v priebehu októbra sa začalo Rakúsko-Uhorsko rozpadať. 28. októbra 1918 bolo vyhlásené Československo. 1. novembra 1918 zbavil Karol I. uhorskú vládu prísahy vernosti.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Zlaté mince zahraničiaZlaté historické mince
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.