Aktuálne ceny: Cena zlata 2069.01 USD/oz   Cena striebra 25.458 USD/oz  

Investičné mince a medaily sa môžu ľahko poškodiť. Skladujete ich správne?

Blog
8.5.2023 | Zlaťáky

Investičné mince a medaily sú malé umelecké diela, ktoré sa často odovzdávajú v rodine z generácie na generáciu. Keďže ide zároveň o drahé kovy náchylné na poškodenie, nastáva otázka, ako ich skladovať, aby k tomu nedošlo.Chcete zachovať svoje mince a medaily v bezchybnom stave? Myslite na správne skladovanie. Pomôžu vám praktické etue, krabičky a kapsule.

Etue na medaile

Mince aj medaily sú často predurčené na zaujímavé budúce zhodnotenie pre ich umelecké spracovanie, renomé mincovne a autora, raritný emisný náklad. Aby v priebehu rokov nedošlo k ich poškodeniu, potrebujete správny obal. Môže ísť napríklad o luxusnú drevenú etui na mince, ktorá je bezpečným úložiskom a zároveň pôsobí reprezentatívne.

Krabička je vyrobená z kvalitného dreva, nemá žiadny nápis a je tak určená na univerzálne použitie. Veľkou výhodou etue je dobré uloženie mincí, medailí a ich certifikátov.

Plastové kapsile na mince

Pokiaľ hľadáte malý a jednoduchý obal na mince, zvoľte plastovou kapsulu okrúhleho tvaru. Sú vyrobené z kryštalicky čistého akrylátu odolnému proti poškriabaniu. Až budete vkladať mincu do kapsule, siahajte na ňu radšej v rukaviciach, nech ju nejako nepoškodíte. Dajte si pozor pri výbere správnej veľkosti kapsule. Musí zodpovedať priemeru a výške mince. Ak si nie ste istí svojou voľbou, obráťte sa na predajcu a požiadajte o radu.

Zberateľské knihy a ďalšie obaly na mince

Zberateľské knihy na mince sú klasickou voľbou na uchovávanie mincí. Zmestí sa vám do nej pohodlne väčšie množstvo mincí. Môžete si tvoriť albumy podobne ako tie z fotografií. Nemajú však taký reprezentatívny vzhľad ako rôzne darčekové krabičky a ďalšie obaly na mince, či už ide o luxusné transparentné etue alebo elegantné koženkové krabičky.

Skladujte investičné mince a medaily v správnych podmienkach

Drahé kovy sú v niektorých prípadoch náchylné na oxidáciu povrchu a na chemické reakcie, ktoré ich môžu poškodiť a znížiť ich hodnotu. Preto už pri ich zakúpení myslite na to, kde ich budete uskladňovať.
Další aktuality
Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.239.2.192

Holoubek koncern