Aktuálne ceny: Cena zlata 2044.09 USD/oz   Cena striebra 24.981 USD/oz  

Pozrite sa, aké české mestá poslúžili ako motívy pamätných mincí

Blog
7.7.2023 | Zlaťáky

Ste vášniví zberatelia tematických mincí a české mestá vo svojej zbierke nemáte? Nenechajte si ujsť mince zo série Mestskej pamiatkovej rezervácie. Čo je na nich zaujímavé?Motívy miest idú vďačnou témou a objavili sa už na československých minciach v prvorepublikovej ére. Aktuálna špeciálna séria vydávaná Českou národnou bankou v rokoch 2021 až 2025 zobrazuje architektonické pamiatky desiatich vybraných miest.

Zlaté pamätné mince zo série Mestskej pamiatkovej rezervácie

Zlaté mince z tejto série zobrazujú najvýznamnejšie architektonické pamiatky desiatich českých miest. Prvé v sérii boli vydané mince Chebu a mince s Jihlavou. Na oboch nájdete na prednejj strane názov mesta, ročník razby a koláž významných architektonických pamiatok. Nechýba značka autora návrhu.

Upozornenie:

Tento článok nie je investičným odporúčaním ani radou, jedná sa iba o názor autora na súčasnú situáciu na trhoch. Pri investíciách je dobré mať vždy na pamäti, že ich historická výkonnosť nie je ukazovateľom ani zárukou výkonnosti v budúcnosti. Hodnota investícií môže klesať aj stúpať a návratnosť investícií nie je zaručená.

Lícna strana chebskej mince zobrazuje komplex drevených krovov so zvieratami pochádzajúcimi z českého štátneho znaku. Jihlavská minca má na líci sochu anjela na nebesiach držiaceho mestský znak v podobe, ktorú mal v dobe baroka. Na oboch minciach ešte nájdete názov série, nominálnu hodnotu a emitenta - Českú republiku.

Po Chebu a Jihlavě nasledujú zlaté mince týchto miest:

⦁ Mikulov,

⦁ Litoměřice,

⦁ Kroměříž,

⦁ Hradec Králové,

⦁ Olomouc,

⦁ Moravská Třebová,

⦁ Štramberk,

⦁ Tábor.

Zlatá minca Pražský hrad v Proof kvalite zo série Najslávnejšie dominanty Európy

Praha si zaslúži špeciálnu mincu a táto to určite je. Ide o zlatú mincu zobrazujúcu panorámu Pražského hradu v Proof kvalite. Mince vyšla v rýdzosti 999/1000 v roku 2008 a emitentom bola severoafrická Libéria. Na rube je obrázok dominanty Prahy s nápisom CZECH REP. Na líci nájdete znak Libéria, rok vydania, nominálnu hodnotu 12 DOLLARS a nápisy THE LOVE OF LIBERTY BROUGHT US HERE a REPUBLIC OF LIBERIA.

Zbierka zlatých mincí zobrazujúca významné české mestá polahodí nejednému oku. Je na chválenie, ale jej kúpou vám vznikne aj výhodná investícia, pretože zlato je výborný uchovávateľ hodnoty. Ukladajte peniaze bezpečne.Další aktuality
Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.239.2.192

Holoubek koncern