Aktuálne ceny: Cena zlata 2326.845 USD/oz   Cena striebra 31.3445 USD/oz  

Prečo sa oplatí investovať do zlata? A ako začať s jeho obchodovaním?

Blog
9.1.2023 | Zlaťáky

V období krízy mnoho spotrebiteľov hľadá istotu a spôsoby, ako ochrániť svoje úspory. Zatiaľ čo niektorí sa snažia hlavne šetriť, investori vedia, že inflácia tieto peniaze rýchlo znehodnotí. Preto skúmajú ďalšie možnosti, ktoré by im mohli priniesť zisk. A jednou z nich môže byť investovanie do drahých kovov.Každý investor sa obzerá po vhodnom aktíve, ktoré mu v budúcnosti prinesie ekonomický prospech. Jednou z možností je zlato. Jeho štatistiky z posledných rokov sú viac ako priaznivé:

⦁ jeho cena sa od roku 1971 zvyšuje o 10 % ročne,

⦁ dlhodobá návratnosť je podobná v porovnaní s akciami, a dokonca vyššia ako u iných komodít,

⦁ v období krízy – na rozdiel od ďalších komodít – silnie.

Investovanie do zlata sa preto zdá ako správny strategický krok.

Ako investovať do zlata

Pokiaľ sa rozhodnete pre sporenie v zlate, musíte si dopredu ujasniť, o aký druh investice máte zájem – či stavíte na fyzické zlato, alebo sa pustíte do online obchodovania na burze.

V prvom prípade sa stretnete s nákupom odliatkov, mincí či tehličiek, ktoré potom vydražíte v aukcii alebo predáte za výhodnú cenu (cena prevyšujúca jej nominálnu hodnotu). V druhom prípade sa jedná o elektronické formy obchodu, a to napríklad CFD (kontrakt na vyrovnanie rozdielu), ETF (burzovo obchodované fondy) a opcie (cenné papiere).

Kde kúpiť investičné zlato

Investičné zlato môžete nakúpiť v mincovniach, v autorizovaných obchodoch alebo e-shopoch. Zlaťáky.sk sú partnerom ČNB, SNB a mnohých mincovní a nájdete tu stovky zlatých mincí alebo odliatkov pre investičné účely. Cena týchto kúskov sa líši podľa gramáže, ale aj ich vzácnosti – tu svoju rolu môže hrať vek mince, motív alebo počet vyrazených kusov.

Preskúmajte naše portfólio zlatých mincí a odliatkov. Tešiť sa môžete na pestrý výber od prestížnych mincovní a bonus v podobe nízkych emisných nákladov. Správný výber vás v budoucnosti odmení príjemným zhodnotením.
Další aktuality
Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
44.211.117.197

Holoubek koncern