Aktuálne ceny: Cena zlata 2325.88 USD/oz   Cena striebra 29.882 USD/oz  

Predajte svoje mince rýchlo a bezpečne. Spoľahnite sa na výkup mincí

Blog
12.6.2023 | Zlaťáky

Patríte medzi hrdých majiteľov investičných kovov a hľadáte príležitosť, ako ich čo najideálnejšie zhodnotiť? Jedným z riešení je komisný výkup mincí, vďaka ktorému rýchlo získate svoje investované peniaze späť – a ešte navyše zarobíte. Prečítajte si, aké pravidlá sa na tento obchod vzťahujú.Výkup mincí je overená služba, po ktorej s obľubou siahajú zberatelia a investori. Hodí sa v prípade, že nemôžete nájsť správneho kupca pre svoju zbierku, alebo jednoducho potrebujete zainvestované peniaze späť. Pozrite sa, ako v praxi prebieha celý proces výkupu.

Podmienky pre výkup mincí

Aby ste mohli využiť možnosti komisného výkupu, stačí dodržať len jednu zásadu: mince musia byť v dobrom stave. To znamená, že by kov nemal vykazovať známky poškodenia ani oxidácie.

Ako prebieha výkup v 5 krokoch

⦁ Vy ako majiteľ musíte svoje mince predajcovi osobne predložiť, prípadne vyplniť dopytový formulár.

⦁ Rovnako môžete využiť korešpondenčný výkup a mincu zaslať obchodníkovi poštou.

⦁ Obchodník následne mincu identifikuje – zohľadňuje napríklad ročník mince, pôvod, odpis na mincu, váhu, rozmery či celkový náklad.

⦁ Na základe identifikácie vám oznámi cenový odhad.

⦁ Vy sa rozhodnete, či vám cena vyhovuje, alebo nie.

⦁ Ak budete súhlasiť, obchodník s vami spíše výkupnú zmluvu a dohodne sa na odovzdaní mincí a vyplatení peňazí. Tento proces obvykle trvá 2-10 dní a dohodnutú čiastku následne obdržíte priamo na účet.

Čo ovplyvňuje cenu výkupu?

Majitelia mincí sa častokrát pýtajú po cenníku, ktorý by im dal jasné odpovede ohľadom približnej ceny za výkup. Niektoré mince a zliatky majú garantovanú výkupnú cenu. Pri konkrétnom produkte, ktorý vás zaujíma, môžete nájsť v popise čiastku, ktorú pri predaji skutočne získate.

Pri ostatných minciach, ktoré nedisponujú garantovanou cenou, pri určovaní konečnej ceny hrá úlohu najmä:

⦁ druh mince,

⦁ zachovalosť,

⦁ náklad,

⦁ motív,

⦁ spracovanie (napríklad Proof kvalita, Antique štandard…),

⦁ aktuálny dopyt.

Každý obchodník má iné ceny

Dôležité je vziať do úvahy, že cena za predaj investičného zlata a striebra sa bude líšiť u každého obchodníka. Vezmite do úvahy aj aktuálny kurz drahého kovu za gram.

Zaujíma vás výkup investičného zlata a striebra? Prečítajte si viac na stránke všetko o výkupe mincí. Dozviete sa, aké typy mincí prijímame a kedy sa dočkáte peňazí. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať – osobne na pobočkách alebo prostredníctvom výkupného formulára.
Další aktuality
Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
100.28.227.63

Holoubek koncern