Aktuálne ceny: Cena zlata 1924.54 USD/oz   Cena striebra 23.565 USD/oz  

Rok Králika 2023: nová minca v lunárnej sérii. Nechajte sa ňou očariť aj vy!

Blog
16.1.2023 | Zlaťáky

Lunárna séria zlatých a stríeborných mincí je medzi investormi nesmierne obľúbená. V súčasnosti prebieha predaj už tretieho radu týchto mincí. Teraz prichádza Rok Králíka a s ním aj mince s rytinou rovnomenného zvieraťa.Radíte sa medzi zberateľov mincí s obrázkami zvierat z čínskeho zverokruhu? Ste každý rok súčasťou numismatickej udalosti rokov, keď austrálska mincovňa Perth Mint vydáva novú lunárnu mincu? Potom by vám ani táto nemala uniknúť.

Minca Rok Králíka 2023

Zlatá minca Rok Králíka 2023 má veľký potenciál ako investičné zlato a ide zároveň o sympatický zberateľský kúsok. Vzhľadom ku kvalite prevedenia získate malé umelecké dielo. Zlato tu má najvyššiu rýdzosť, teda 99,99 %, a minca je zákonným austrálskym platidlom.

Zadná strana mince nesie rytinu dospelého králika v skoku. Súčasťou je čínský znak Králík, anglický nápis RABBIT 2023 a písmeno P označujúce mincovňu Perth Mint. Predná strana znázorňuje podobizeň kráľovnej Alžběty II. od medailérky Jody Clarkové, údaje o hmotnosti mince, jej rýdzosti a nominálnej hodnote.

Zlaté odliatky Rok Králíka 2023

Okrem mincí s touto tematikou si môžete zakúpiť aj zlaté investičné odliatky v limitovanej edícii. Zobrazujú čínsky lunárny horoskop, ide v poradí už o štvrtý ročník série Limited Edition, ktorá taktiež teraz oslavuje Rok Králíka. Odliatky sú vyrobené z 24-karátového zlata a vydáva ich švajčiarska rafinérie Argor-Heraeus SA.

Odliatky zodpovedajú londýnskemu štandardu Good Delivery. Akceptujú ich na všetkých svetových trhoch. Na vrchnej strane zliatku nájdete potrebné ochranné údaje: logo dodávateľa, rafinéra, unikátne číslo, rýdzosť a váhu. Na zadnej strane zlatého odliatku Rok Králíka 2023 sa nachádza rytina králika.

Výhodná kúpa

Lunárna séria je obľúbená najmä vďaka svojmu vysokému zhodnoteniu a vysokej kvalite prevedenia. Mnohí zberatelia mincí hovoria, že vo výrobe pamätných mincí nemá mincovňa Perth konkurenciu. Ide o celosvetovo známu a uznávanú investíciu s obrovským dopytom a likviditou.
Další aktuality
Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.239.59.31

Holoubek koncern