Aktuálne ceny: Cena zlata 2333.015 USD/oz   Cena striebra 31.4415 USD/oz  

Zlatá minca s diamantmi k výročiu Jamesa Bonda. Nechajte sa ňou očariť!

Blog
7.3.2023 | Zlaťáky

Exkluzívna zberateľská minca je vyrobená k výročiu prvého filmu s legendárnym agentom Jamesom Bondom, ktorého na plátne stvárnil herec Sean Connery. Milujete aj vy filmovú sériu s agentom 007? Nenechajte si ujsť tento podarený zberateľský kúsok!Uplynulo 60 rokov od uvedenia prvej filmovej bondovky s názvom Dr. No, ktorá dodnes nestratila nič zo svojich kvalít. Literárna postava z pera spisovateľa Iana Fleminga sa dočkala už niekoľkých predstaviteľov a tajný agent Jej Veličenstva sa pre mnohých stal legendárnym hrdinom.

Zlatá minca s diamantmi k výročiu Jamesa Bonda 2022 vo variante Proof

Zlatá minca s diamantmi vznikla ako trblietavá pocta najslávnejšiemu filmovému agentovi. Na plátna kín ho prvýkrát priviedli Albert R. Broccoli a Harry Saltzman v roku 1962.

Úchvatná minca pochádza z austrálskej mincovne Perth Mint. Na trh prišla v roku 2022 s váhou 167,533 g v najvyššej rýdzosti 99,99 %. Veľkolepý kúsok má na rube v pozadí názvy všetkých 25 bondoviek. Na pozadí je umiestnená číslica 60 vyrobená z bieleho zlata, na ktorej je umiestnené logo 007 s motívom zbrane. Osadené je 0,24 karátovými bielymi briliantmi technikou pavé.

Líc zobrazuje portrét kráľovnej Alžbety II., iniciály autora mince Iana Rank-Broadleyho a nápis QUEEN ELIZABETH II, TUVALU. Nechýba údaj o nominálnej hodnote 500 DOLLARS, rok emisie 2022 a informácie o váhe a rýdzosti.

Investičné odliatky na počesť Jamesa Bonda

Ani tí, ktorí preferujú investičné odlitky pred mincami, o obľúbeného hrdinu do svojej zbierky neprídu. V limitovanej edícii Jamesa Bonda 007 vyšli strieborné aj zlaté. Ak fandíte filmu Diamanty sú večné (v origináli Diamonds Are Forever), môžete mať odliatok, ktorý bol vydaný k 50. výročiu jeho vzniku. Na vrchnej strane odliatku je jemná textúra malých briliantov a v popredí logo 007 s motívom zbrane a logo mincovne THE ROYAL MINT. Na zadnej strane je názov filmu a opakujúce sa slovo FOREVER.

Ďalšou alternatívou sú odliatky vydané k filmu Nie je čas zomrieť (v origináli No Time To Die) s povrchovou úpravou kombinujúcou matné a svetlé časti. Pozadie odliatku tvorí koláž z názvov filmov podľa propagačných plagátov, do popredia vystupuje logo 007 a logo mincovne. Z druhej strany je vyrytý názov filmu.
Další aktuality
Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
44.211.117.197

Holoubek koncern