Aktuálne ceny: Cena zlata 2333.815 USD/oz   Cena striebra 31.485 USD/oz  

Chystáte sa kúpiť si zlato? Ako na to, keď nechcete urobiť chybu?

Blog
22.5.2023 | Zlaťáky

Zlato v dobách krízy ochráni vaše úspory. V podobe zlatých mincí a odliatkov je ľahko uskladniteľnou, cennou a stabilnou investíciou, ktorá je aj cenovo dostupná už od pár EUR.Nákup zlata v podobe mincí, odliatkov i medailí nie je nijako zložitý. Dnes nakúpite pohodlne aj online. Dôležité je vybrať vhodného a kvalitného predajcu. Ako si bezpečne zaobstarať zlato?

Ako kúpiť zlato?

Najobľúbenejším produktom fyzického zlata sú odliatky a mince. Samotný nákup by mal byť premyslenou aktivitou.

⦁ Nákup investičného zlata realizujte u renomovaného obchodníka. Ideálne by sa mal predaju zlata venovať aspoň 3 roky.

⦁ Uistite sa, aby každý zlatý odliatok bol označený puncom rafinérie, nechýbala gramáž, rýdzosť a výrobné číslo.

⦁ Pri nákupe online by vás malo zaujímať, akým spôsobom sú zásielky balené a zabezpečené. Dôležitý je spôsob dodania a podmienky spätného odkúpenia.

⦁ Ak chcete niečo skutočne krásne a zároveň vysoko likvidné, vyberajte slávne a svetoznáme mince, ktoré kdekoľvek bez obáv predáte. Ide napríklad o mincu Wiener Philharmoniker alebo kanadskú Maple Leaf.

⦁ Pretože existuje pravdepodobnosť, že odliatky či mince budete raz predávať, riaďte sa odporúčaním odborníkov a kupujte odliatky strednej a nižšej gramáže.

Dávajte si pozor na podvodníkov

Zlato láka mnoho podvodníkov. Dôležité je vedieť, aspoň okrajovo, ako spoznať zlato, aby ste nekúpili falzifikát. Zákon č. 235/2004 Zb. presne definuje, ako majú vyzerať odliatky aj mince. Pár skúšok si môžete urobiť aj doma. Napríklad pomocou silného magnetu, pretože zlato nie je magnetické, nemal by váš zlatý kúsok reagovať.

Online alebo osobne?

Posledná otázka, ktorú si musíte položiť je, kde nakúpiť zlato. Vyberať môžete medzi kamennými predajňami alebo online predajom. V kamennej predajni si všetko tzv. ohmatáte, môžete klásť otázky a všetko okamžite vyriešiť. Nákup cez e-shop je zase pohodlnejší, rýchlejší a flexibilnejší.
Další aktuality
Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
44.211.117.197

Holoubek koncern