Aktuálne ceny: Cena zlata 2411.15 USD/oz   Cena striebra 30.786 USD/oz  

Na Vianoce nemusia byť zlaté iba ozdoby, alebo pár tipov na zlaté darčeky pod stromček

Blog
9.11.2023 | Zlaťáky

Pred Vianocami je každá rada drahá. Do akého vianočného darčeka tento rok investovať? Čo svojim najbližším, priateľom či známym zaobstarať, aby im to prinieslo radosť a potešenie a ideálne tiež zažili aj nejaké, pokiaľ možno, príjemné prekvapenie? Trochu sme sa nad tým zamysleli za vás - prečo sa pre tentoraz neskúsiť poobzerať napríklad vo svete zlata a striebra? Vydajte sa s nami za trochou nevšednej inšpirácie na vianočné darčeky, ktoré z vás urobia obľúbeného Ježiška či Santa Clausa.
Medzi tradičné vianočné farby – popri zelenej, červenej a bielej – patrí už od pradávna aj zlatá. Zlato podľa legendy priniesol jezuliatku do Betlehema už jeden z troch kráľov, ako prísľub a symbol večného života. A napokon aj betlehemská hviezda žiarila na oblohe ako zlatá.

Popriať šťastné a veselé kúskom pravého a najrýdzejšieho zlata však môžete aj vy. Nie je to nič zložité. Napríklad Britská kráľovská mincovňa pre túto príležitosť pripravila špeciálnu edíciu zlatých zliatkov s príznačným názvom „Merry Christmas“. Ich výtvarné riešenie pochádza z dielne renomovaného, a pritom stále mladého dizajnéra Jodyho Clarka a nájdete na ňom pôvabné vyobrazenie Britannie, legendárnej ženskej personifikácie Britských ostrovov. Voliť môžete medzi menším (1 g) a väčším (5 g) variantom; obe sú pritom dodávané v elegantnom zelenom blistri, ktorý zároveň slúži ako certifikát pravosti. Jedinečnosť každého zliatku navyše podčiarkne skutočnosť, že je samostatne očíslovaný. Rovnaký darček ako Vy teda nikto iný darovať nemôže!Zlatým darčekom pod vianočným stromčekom môžete vhodne pripomenúť aj skutočnosť, že len pár týždňov po našich obľúbených sviatkoch začína nový rok aj podľa čínskeho lunárneho kalendára a spoločne s ním sa všetci vydáme do „roku draka“, ktorý býva tradične spájaný takmer výhradne s pozitívnymi aspektmi. Rok 2024 by nám tak mal priniesť šťastie a tiež množstvo príležitostí k rastu, osobnému rozvoju a posunu smerom vpred. Kedy inokedy teda niekomu ponúknuť taký nevšedný darček, ako je investičný zlatý alebo strieborný zliatok s motívom roka draka?

Prestížny švajčiarsky spracovateľ drahých kovov PAMP na túto príležitosť pripravil zliatok zo svojej špeciálnej série s motívmi lunárnych znamení: pre rok 2024 pripomína legendu o azúrovom drakovi, ktorého tiež v majestátnej pozícii nájdete na rubovej strane. Pôsobivý dizajn zliatku o váhe jednej unce dopĺňa aj čínsky znak s významom „drak“. Alebo radšej dáte prednosť inému dračiemu zliatku z limitovanej série švajčiarskej rafinérie Argor-Heraeus SA? Je to na vás. Stačí si vybrať!Sviatočné darčeky však môžu mať aj o poznanie nevšednejšiu podobu: čo by ste povedali napríklad na Aladinovu kúzelnú lampu? Tú môžete darovať ako precízne vyvedený 3D model z najčistejšieho striebra o rýdzosti 99,9% pozlátený 24karátovým zlatom. Špecifickú mincu o váhe 5 oz a nominálnej hodnote 250 Džibutských frankov – ktorá svojím tvarom mincu na prvý pohľad rozhodne nepripomína – vydalo východoafrické Džibutsko vo veľmi obmedzenom náklade 500 exemplárov.

Značne neobvyklá je tiež pozlátená strieborná minca z Kanadskej kráľovskej mincovne, ktorá pod názvom Sviatočné darčeky (Holiday Gifts) prináša rovno tú najväčšiu vianočnú legendu - Santa Clausa. Ten je v podobe strieborného modelu usadený do stredu pozlátenej mince s nominálnou hodnotou 50 CAD a okolo neho sa interaktívne pohybujú jeho verní škriatkovia. Minca je uložená pod sklenenou kupolkou s dreveným podstavcom a je možné ju bezpečne schovať do elegantnej krabičky s logom mincovne.Na Vianoce však môžete niekomu darovať celú „uncu šťastia“ – napríklad v podobe jedinečnej striebornej jednouncovej mince z tradičnej série vydávanej oceánskou republikou Palau. Jej unikátnosť pritom nespočíva iba v skutočnosti, že je vydávaná v limitovanom náklade, ktorý vždy korešponduje s rokom emisie (teda 2024 kusov pre emisiu roku 2024), ale predovšetkým v tom, že do jej rubovej strany je vložený skutočný štvorlístok, ktorý ďalej v okružii dopĺňajú jemné florálne motívy. A hoci sa hovorí, že „šťastie si človek za peniaze nekúpi“, pre vás a vašich blízkych to tak úplne platiť nemusí! Prinajmenšom potom týmto nevšedným darčekom prinesiete obdarovaným poriadnu porciu radosti a lásky. A to je na Vianoce to hlavné!Další aktuality
Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
44.211.31.134

Holoubek koncern