Aktuálne ceny: Cena zlata 1924.02 USD/oz   Cena striebra 23.535 USD/oz  

Túžite po niečom výnimočnom? Spoznajte sériu mincí kráľovnej Elizabeth II.

Blog
17.4.2023 | Zlaťáky

Séria mincí kráľovnej Elizabeth II., čiže Alžbety II., je ideálnou kúpou, keď chcete rozšíriť svoju zbierku alebo s ňou začať. Ide o vysoko kvalitné kúsky, ktoré dekoroval slávny dizajnér Jody Clark.Investičné mince z mincovne The Royal Mint, ktorá patrí k najlepším na svete, sú inšpirované kráľovskými heraldickými zvieratami. Prečítajte si o nich viac.

Symbolika vo zvieratách

Zlaté a strieborné mince predstavujú desať legendárnych tvorov. Tí tvorili čestnú stráž pri vchode do Westminsterského opátstva počas korunovácie kráľovnej Alžbety II. 2. júna 1953. Ide o desať sadrových sôch, ktoré vytvoril sochár James Woodford. Zvieratá mali predstavovať genealógiu kráľovnej a jej väzby na kráľovských predkov.

Keďže išlo o sochy zo sadry, nemohli byť vonku dlho. Rôzne sa sťahovali, až nakoniec zakotvili v Kanadskom múzeu histórie v Gatineau. Mince s touto tematikou vychádzali postupne od roku 2016. Zavŕšením celej zbierky potom bola špeciálna minca The Queen's Beasts Completer, kde sú všetky zvieratá spojené v kruhu v poradí, v akom postupne vznikali, okolo kráľovnej Alžbety II.

Čo zobrazujú jednotlivé mince?

Lícna strana mincí zachytáva portrét kráľovnej Alžbety II. Súčasťou sú iniciály autora, nominálna hodnota a nápis ELIZABETH II. D.G. REG.F.D. Rub predstavuje jednotlivé zvieratá: lev 2016, Grifiin 2017, červený drak 2017, jednorožec 2018, čierny býk 2018, sokol 2019, Yale 2019, biely lev 2020, Greyhound 2020 a biely kôň 2021, rok emisie a iniciály autora návrhu. V sérii vychádza zlaté mince 1 Oz (unca) a ¼ oz a strieborné mince 2 Oz a 10 Oz.

Rýdzosť zlatých mincí je najčistejších 99,99% zlata a strieborné vychádza v rýdzosti najčistejšieho 99,99% striebra. Táto séria je slávna po celom svete a je o ňu veľký záujem.
Další aktuality
Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.239.59.31

Holoubek koncern