Aktuálne ceny: Cena zlata 2321.935 USD/oz   Cena striebra 27.3435 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné strieborné mince     Strieborná investičná minca Britannia and Liberty 1 Oz 2024
Novinka

Strieborná investičná minca Britannia and Liberty 1 Oz 2024

09:31
posledná aktualizácia ceny
007224
kód produktu
44,90 EUR
vrátane DPH
Platba kartou u tohto produktu nie je možná.
Skladom Na objednávku (14 pracovních dní)
-
+


Dostupnosť na predajniach

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Britannia and Liberty - 2024

Striebornú investičnú mincu vyrazila Kráľovská mincovňa Spojeného kráľovstva v roku 2024 s hmotnosťou 1 Oz v rýdzosti najčistejšieho 99,9% striebra. Dizajn bol vytvorený v spolupráci s americkou mincovňou a predstavuje prvý spoločný projekt dvoch najvýznamnejších svetových mincovní. Razba spája ikonické symboly oboch národov - Britannia a Liberty - do jedného dizajnu.
Rovnaký dizajn reverzu vyrazila súčasne centrála americkej mincovne vo Filadelfii pre emisiu striebornej medaily.

Reverzný dizajn vytvorili Gordon Summers a Joseph Menna, hlavní rytci britskej kráľovskej mincovne, resp. americkej mincovne. Každý z umelcov využil svoj talent a skúsenosti na vytvorenie obrazu ženskej alegórie svojej vlasti. Pre obe symbolické postavy zvolili diagonálne usporiadané detaily hlavy a spojili ich do harmonického celku tak, aby ani jedna z ikon nestratila svoj vlastný význam a nezískala dominantné postavenie. Britannia z ostrovného kráľovstva je zobrazená ako bojovníčka s korintskou prilbou a trojzubcom. Americká Liberty (Sloboda) nesie horiacu pochodeň a jej vlasy zdobia hviezdy. Na rube mince je uvedený nápis "BRITANNIA AND LIBERTY", rok vydania "2024" a rýdzosť a hmotnosť kovu.

Na lícnej strane mince je prvý mincový portrét Karola III. navrhnutý Martinom Jenningsom. Podľa tradície sa na portrétoch na minciach pozerá opačným smerom ako Alžbeta II. V opise mince sa uvádza "CHARLES III - D - G - REX - F - D" a nominálna hodnota. Súčasťou sú aj iniciálky autora návrhu "MJ".


Špecifikácia produktu

Náklad:
260 500 ks
Autor:
Joseph Menna, Gordon Summers/Martin Jennings
Hmotnosť:
31,1 g (1 Oz)
Nominálna:
2 GBP
Rýdzosť:
999/1000 Ag
Hrana:
vrúbkovaná
Krajina pôvodu:
Veľká Británia
Emisia:
2024
Mincovňa:
Royal Mint
Priemer:
38,61 mm

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.238.117.130

Holoubek koncern