Aktuálne ceny: Cena zlata 1924.15 USD/oz   Cena striebra 23.531 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné strieborné mince     Strieborná investičná minca Mýty a legendy - Mariana 1 Oz 2022

Strieborná investičná minca Mýty a legendy - Mariana 1 Oz 2022

06:15
posledná aktualizácia ceny
006344
kód produktu

Platba kartou u tohto produktu nie je možná.
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach

NIE JE SKLADOM

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Mýty a legendy - Maid Marian 2022

V rámci novej série Mýty a legendy vychádza strieborná investičná minca, ktorú v roku 2022 razí britská kráľovská mincovňa z najčistejšieho striebra s rýdzosťou 99,9 % a hmotnosťou 1 Oz. Druhá minca zo série nadväzuje na stredovekú legendu o Robinovi Hoodovi a predstavuje hrdinovu družku, pannu Marian.

Na reverze mince je zobrazená krásna panna Mariana, ktorú navrhol Jody Clark. V podobe lukostrelca sa skrýva pred nepriateľmi medzi stromami Sherwoodskeho lesa. Motív mince je koncipovaný do vnútorného kruhu na pozadí jemnej dekoratívnej gilošovej rytiny. Časti obrazu prechádzajú do oblasti okraja mince, kde sú doplnené názvom "MAID MARIAN", údajom o hmotnosti a rýdzosti kovu "1 OZ FINE SILVER 999" a rokom vydania "2022".
Panna Mária je hrdinkou a spoločníčkou Robina Hooda zo stredovekej legendy odohrávajúcej sa v Anglicku na prelome 12. a 13. storočia. Príbeh, ktorý sa pôvodne odovzdával ústne, sa rozšíril a získal konkrétny rámec s príchodom tlače v 16. storočí. Postava Mariany sa v priebehu storočí vyvíjala, najviac v 19. a 20. storočí. Jej pôvod sa často spájal s kráľovským rodom. Vzťah k Robinovi Hoodovi sa tiež menil. Bola označovaná ako jeho družka alebo zákonitá manželka.

Na averze je zobrazený tradičný portrét kráľovnej Alžbety II. s iniciálami umelca Jodyho Clarka, nápisom "ELIZABETH II. D.G.REG.F.D." a nominálnou hodnotou "2 POUNDS".


Tento produkt je součástí následujících sestav produktů:

Royal Mint Séria Mýty a legendy

Špecifikácia produktu

Emisia:
2022
Hrana:
vrúbkovaná
Nominálna:
2 GBP
Rýdzosť:
999/1000 Ag
Série:
Mýty a legendy
Autor:
Jody Clark
Hmotnosť:
31,103 g (1 Oz)
Mincovňa:
Royal Mint
Priemer:
38,61 mm
Krajina pôvodu:
Veľká Británia

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.239.59.31

Holoubek koncern