Aktuálne ceny: Cena zlata 2029.27 USD/oz   Cena striebra 23.883 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné strieborné mince     Strieborná investičná minca Mýty a legendy - Robin Hood 1 Oz 2021

Strieborná investičná minca Mýty a legendy - Robin Hood 1 Oz 2021

07:50
posledná aktualizácia ceny
006244
kód produktu
57,50 EUR
vrátane DPH
Platba kartou u tohto produktu nie je možná.
Skladom Na objednávku (14 pracovních dní)
-
+


Dostupnosť na predajniach

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Mýty a legendy - Robin Hood 2021

V rámci novej série Mýty a legendy vychádza v roku 2021 strieborná investičná minca z najkvalitnejšieho 99,9 % rýdzeho striebra s hmotnosťou 1 Oz, ktorú razí britská kráľovská mincovňa. Prvá minca zo série sa vracia k stredovekej legende o hrdinovi, ktorý bohatým bral a chudobným dával - Robinovi Hoodovi.

Reverzná strana mince, ktorú navrhol Jody Clark, zobrazuje legendárneho zbojníka ako skúseného lukostrelca v prostredí Sherwoodského lesa. Robin Hood stojí v konároch stromu, napnutý luk a mieri na svojich protivníkov. Motív mince je koncipovaný do vnútorného kruhu na pozadí jemnej dekoratívnej gilošovej rytiny. Časti obrazu prechádzajú do oblasti okraja mince, kde sú doplnené názvom "ROBIN HOOD", údajom o hmotnosti a rýdzosti kovu "1 OZ FINE SILVER 999" a rokom vydania "2021".
Robin Hood je hrdina stredovekej legendy, ktorá sa odohráva v Anglicku na prelome 12. a 13. storočia. Príbeh, ktorý sa pôvodne odovzdával ústne, sa rozšíril a získal konkrétny rámec s príchodom tlače v 16. storočí.
Práve z tohto obdobia pochádza verzia, ktorú poznáme dnes, a uvádza civilné meno a pôvod legendárneho zbojníka. Mal ním byť stredoveký šľachtic Robert z Locksley. Po návrate z križiackych výprav zisťuje, že ho kráľov brat a zástupca nespravodlivo pripravil o majetok. Kráľ Richard Levie srdce je v zajatí a nemôže preňho zaistiť spravodlivosť. Ukrýva sa preto v Sherwoodskom lese, kde sa stáva vodcom skupiny utečencov pod prezývkou Robin Hood. Svojimi činmi proti úradom na čele so šerifom z Nottinghamu si vyslúži úlohu kladného hrdinu. Legenda hovorí, že spolu so svojou skupinou priateľov okrádal šľachticov a bohatých obchodníkov a lup rozdeľoval medzi chudobných dedinčanov.

Na averze je zobrazený tradičný portrét kráľovnej Alžbety II. s iniciálami umelca Jodyho Clarkea, nápisom "ELIZABETH II. D.G.REG.F.D." a nominálnou hodnotou "2 POUNDS".


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Séria Mýty a legendy Royal Mint

Špecifikácia produktu

Emisia:
2021
Hrana:
vrúbkovaná
Priemer:
38,61 mm
Krajina pôvodu:
Veľká Británia
Séria:
Mýty a legendy
Autor:
Jody Clark
Hmotnosť:
31,103 g (1 Oz)
Nominálna:
2 GBP
Rýdzosť:
999/1000 Ag
Mincovňa:
Royal Mint

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
18.206.13.203

Holoubek koncern