Aktuálne ceny: Cena zlata 2328.97 USD/oz   Cena striebra 29.414 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné zlaté mince     Zlatá investičná minca Mýty a legendy - Robin Hood 1 Oz 2021

Zlatá investičná minca Mýty a legendy - Robin Hood 1 Oz 2021

03:31
posledná aktualizácia ceny
006245
kód produktu
2 546,70 EUR
oslobodené od DPH
Platba kartou u tohto produktu nie je možná.
Skladom Na objednávku (14 pracovních dní)
-
+


Dostupnosť na predajniach

NIE JE SKLADOM

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Mýty a legendy - Robin Hood 2021

V rámci novej série Mýty a legendy vychádza v roku 2021 zlatá investičná minca z najkvalitnejšieho zlata s rýdzosťou 99,99 % a hmotnosťou 1 Oz, ktorú razí britská kráľovská mincovňa. Prvá minca zo série sa vracia k stredovekej legende o hrdinovi, ktorý bohatým bral a chudobným dával - Robinovi Hoodovi.

Reverzná strana mince, ktorú navrhol Jody Clark, zobrazuje legendárneho zbojníka ako skúseného lukostrelca v prostredí Sherwoodského lesa. Robin Hood stojí v konároch stromu, napnutý luk a mieri na svojich protivníkov. Motív mince je koncipovaný do vnútorného kruhu na pozadí jemnej dekoratívnej gilošovej rytiny. Časti obrazu prechádzajú do oblasti okraja mince, kde sú doplnené názvom "ROBIN HOOD", údajom o hmotnosti a rýdzosti kovu "1 OZ FINE GOLD 999,9" a rokom vydania "2021".
Robin Hood je hrdina stredovekej legendy, ktorá sa odohráva v Anglicku na prelome 12. a 13. storočia. Príbeh, ktorý sa pôvodne odovzdával ústne, sa rozšíril a získal konkrétny rámec s príchodom tlače v 16. storočí.
Práve z tohto obdobia pochádza verzia, ktorú poznáme dnes, a uvádza civilné meno a pôvod legendárneho zbojníka. Mal ním byť stredoveký šľachtic Robert z Lockley. Po návrate z krížových výprav zistí, že ho kráľov brat a zástupca nespravodlivo pripravil o majetok. Kráľ Richard Levie srdce je v zajatí a nemôže preňho zaistiť spravodlivosť. Ukrýva sa preto v Sherwoodskom lese, kde sa stáva vodcom skupiny utečencov pod prezývkou Robin Hood. Svojimi činmi proti úradom na čele so šerifom z Nottinghamu si vyslúži úlohu kladného hrdinu. Legenda hovorí, že spolu so svojou skupinou priateľov okrádal šľachticov a bohatých obchodníkov a lup rozdeľoval medzi chudobných dedinčanov.

Na averze je zobrazený tradičný portrét kráľovnej Alžbety II. s iniciálami umelca Jodyho Clarkea, nápisom "ELIZABETH II. D.G.REG.F.D." a nominálnou hodnotou "100 POUNDS".


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Séria Mýty a legendy Royal Mint

Špecifikácia produktu

Autor:
Jody Clark
Hmotnosť:
31,103 g (1 Oz)
Mincovňa:
Royal Mint
Priemer:
32,69 mm
Séria:
Mýty a legendy
Emisia:
2021
Hrana:
vrúbkovaná
Nominálna:
100 GBP
Rýdzosť:
999,9/1000 Au
Krajina pôvodu:
Veľká Británia

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.236.143.154

Holoubek koncern