Aktuálne ceny: Cena zlata 1768.97 USD/oz   Cena striebra 22.173 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné zlaté mince     Zlatá investičná minca Mýty a legendy - Robin Hood 1 Oz 2021

Zlatá investičná minca Mýty a legendy - Robin Hood 1 Oz 2021

22:09
posledná aktualizácia ceny
006245
kód produktu
2 044,25 EUR
oslobodené od DPH
Platba kartou u tohoto produktu není možná.
Skladom Na objednávku (14 pracovních dní)
-
+
Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Pri nákupe investičných kovov je dôležité sledovať nielen predajnú cenu, ale mnohokrát je dôležitejšia výkupná cena a garancia spätného odkupu.

Myths and Legends - Robin Hood 2021
Zlatá investičná minca razená Britskú kráľovskú mincovňou v roku 2021 v rýdzosti najčistejšieho 99.99% zlata o váhe 1 Oz vychádza v rámci novej série Mýty a legendy. Prvá mince séria sa vracia ku stredovekej legende o hrdinovi, ktorý bohatým bral a chudobným dával - Robin Hood.

Rubová strana mince zobrazuje podľa návrhu Jodyho Clarka legendárneho zbojníka ako zdatného lukostrelcov v prostredí Sherwoodského lesa. Robin Hood stojí vo vetvách stromu a s natiahnutým lukom mieri na svojich protivníkov. Motív mince je koncipovaný do vnútorného kruhu na pozadí jemné dekoratívne rytiny giloše (Guilloche). Časti obrazu prechádzajú do priestoru okružie mince, kde sú doplnené o meno "ROBIN HOOD", údaje o váhe a rýdzosti kovu "1 OZ FINE GOLD 999.9" a rok vydania "2021".
Robin Hood je hrdinom stredoveké legendy odohrávajúci sa v Anglicku na prelome 12. až 13. storočia. Z počiatku ústne odovzdávaný príbeh sa rozšíril a získal konkrétny rámec s príchodom kníhtlače v 16. storočí.
Z tohto obdobia pochádza dnes známa verzia uvádzajúca civilné meno a pôvod legendárneho vyhnanca. Mal ním byť stredoveký šľachtic Robert z Lockley. Po návrate z krížovej výpravy zisťuje, že bol kráľovým bratom a zástupcom neprávom pripravený o majetok. Kráľ Richard Levie Srdce je v zajatí a nemôže mu zabezpečiť spravodlivosť. Preto sa uchyľuje do lesa Sherwood, kde sa pod prezývkou Robin Hood stáva vodcom skupiny utečencov. Rolu kladného hrdinu získava svojimi skutkami proti vrchnosti na čele s nottinghamským šerifom. Podľa legendy sa svojou skupinou priateľov okrádal šľachtica a bohatej obchodníkmi a lup rozdeľoval medzi chudobné dedinčanov.

Lícna strana zobrazuje tradičné portrét kráľovnej Alžbety II. s iniciály autora Jodyho Clarka, nápisom "ELIZABETH II. D.G.REG.F.D." a nominálnou hodnotou "100 POUNDS".


Tento produkt je součástí následujících sestav produktů:

Séria Mýty a legendy

Špecifikácia produktu

Emise:
2021
Hrana:
vrúbkovaná
Nominál:
100 GBP
Ryzost:
999.9/1000 Au
Série:
Mýty a legendy
Autor:
Jody Clark
Hmotnost:
31,103 g (1 Oz)
Mincovna:
Royal Mint
Průměr:
32,69 mm
Země původu:
Veľká Británia

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.238.118.80

Holoubek koncern