Aktuálne ceny: Cena zlata 2070.44 USD/oz   Cena striebra 25.456 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné zlaté mince     Zlatá investičná minca The Queen´s Beasts The White Horse 1 Oz 2020

Zlatá investičná minca The Queen´s Beasts The White Horse 1 Oz 2020

20:26
posledná aktualizácia ceny
005929
kód produktu
2 525,10 EUR
oslobodené od DPH
Platba kartou u tohto produktu nie je možná.
Skladom Na objednávku (14 pracovních dní)
-
+


Dostupnosť na predajniach

NIE JE SKLADOM

Pozrite si produkt

Podrobný popis

The Queen´s Beasts - Biely kôň Hannoveru - 1 Oz

Zlatá investičná minca s hmotnosťou 1 Oz (31,21 g) v rýdzosti najčistejšieho 99,99 % zlata vydaná britskou kráľovskou mincovňou v roku 2020 je deviatou mincou zo série "The Queen´s Beasts", ktorá je venovaná desiatim heraldickým zvieratám kráľovnej Alžbety II - levovi Anglicka, gryfovi Eduarda III, sokovi Plantagenetovcov, čiernemu býkovi vojvodov z Clarence, Yaleovi Beaufortovcov, bielemu levovi Mortimerovcov, bielemu psovi Richmondovcov, červenému drakovi Walesanov, jednorožcovi Škótov a bielemu koňovi Hannoverovcov.

Na reverze mince je zobrazený vzpínajúci sa kôň ako vznešené a silné zviera. Pri jeho kopytách sa dvíha štvrtený štít s erbom kráľovstva Veľkej Británie a Írska. V prvej štvrtine štítu sú zobrazené leopardy Anglicka a škótsky lev, v druhej štvrtine heraldický fleur-de-lis Francúzska, v tretej štvrtine írska harfa a v poslednej štvrtine je erb hannoverskej dynastie. Kráľovský štít pochádza z obdobia vlády troch kráľov hannoverskej dynastie. Začína sa korunováciou Juraja I. v roku 1714 a končí sa vznikom Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Írska za vlády Juraja III. v roku 1801. Okraj motívu zdobí nápis "WHITE HORSE OF HANOVER", hmotnosť, rýdzosť, rok vydania a iniciály autora návrhu "JC".
Kráľovnine zvieratá je séria desiatich heraldických sôch, ktoré vytvoril sochár James Woodford pri príležitosti korunovácie kráľovnej v roku 1953. Ich štylizovanú podobu pre sériu mincí vytvoril talentovaný rytec Jody Clark.
Bieleho koňa použil pre svoj erb prvý hannoverský kurfirst Arnošt August Brunšvicko-Lüneburský. Plemeno, ktorého žriebätá sa rodia snehobiele, bolo chované s kráľovskou podporou v 17. - 18. storočí a chované priamo v hannoverskom kráľovskom sídle Herrenhausen. Kráľovské hannoverské krémy stelesňujú krásu a luxus hannoverských kráľov a pánov. Od vlády Juraja I. až do roku 1921 sa používali ako kočiarové kone pri britských kráľovských ceremóniách. Hannoverská dynastia vládla Veľkej Británii v rokoch 1714 až 1901. Pôvodne nemecký rod získal nárok na trón po smrti kráľovnej Anny Stuartovej, ktorá zomrela bez potomkov. Pri hľadaní nástupcu boli katolícke línie rodu vylúčené z nástupníctva na trón zákonom o vyrovnaní. Novým kráľom sa stal protestantský Juraj I. z hannoverskej dynastie, pravnuk Jakuba I. Stuarta a vnuk Alžbety Stuartovej, ktorá bola krátko aj českou kráľovnou. Posledným zo šiestich britských panovníkov hannoverskej dynastie bola kráľovná Viktória. Po jej smrti v roku 1901 sa jej nástupcom stal jej syn Eduard VII. z dynastie Sasko-Gobursko-Gótskej, ktorý nastúpil po svojom otcovi.

Na averze je zobrazený portrét kráľovnej Alžbety II, ktorý je piatym a definitívnym mincovým portrétom kráľovnej. Za ním nasledujú iniciály umelca "J.C.", nápisy "ELIZABETH II. D.G. REG.F.D." a nominálna hodnota.


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Séria The Queen´s Beasts - investičné mince

Špecifikácia produktu

Emisia:
2020
Mincovňa:
Royal Mint
Priemer:
32.69 mm
Krajina pôvodu:
Veľká Británia
Autor:
Jody Clark
Hmotnosť:
31,21 g (1 Oz)
Nominálna:
100 GBP
Rýdzosť:
999,9/1000 Au
Séria:
Queen's Beasts

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.239.2.192

Holoubek koncern