Aktuálne ceny: Cena zlata 2072.09 USD/oz   Cena striebra 25.485 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné zlaté mince     Zlatá investičná minca The Queen's Beasts 1 Oz 2021

Zlatá investičná minca The Queen's Beasts 1 Oz 2021

14:53
posledná aktualizácia ceny
006272
kód produktu
2 510,15 EUR
oslobodené od DPH
Platba kartou u tohto produktu nie je možná.
Skladom Na objednávku (14 pracovních dní)
-
+


Dostupnosť na predajniach

NIE JE SKLADOM

Pozrite si produkt

Podrobný popis

The Queen´s Beasts Completer - 1 Oz

Zlatá investičná minca s hmotnosťou 1 Oz (31,21 g) z najkvalitnejšieho zlata s rýdzosťou 99,99 %, ktorú vydala britská kráľovská mincovňa v roku 2021, poskytuje komplexný pohľad na jedinečnú sériu The Queen´s Beasts.

Na reverze mince sa nachádza všetkých desať heraldických zvierat Alžbety II. Ich dizajn upravil tvorca série Jody Clark tak, aby rámoval rozetové okno gotickej katedrály, čo odkazuje na pôvodné umiestnenie sôch pred Westminsterským opátstvom. Zvieratá sú zobrazené v smere hodinových ručičiek v poradí vydania investičných mincí - lev Anglicka, červený drak Walesu, gryf Eduarda III, jednorožec Škótska, čierny býk vojvodov Clarenceovcov, sokol Plantagenetovcov, Yale Beaufortovcov, biely lev Mortimerovcov, biely kôň Hannoveru a biely chrt Richmondovcov. Obvyklý erb je v tomto prípade nahradený portrétom Alžbety II. umiestneným v strede rozety, ktorý sa nachádza na averze mincí razených vo Veľkej Británii. Opis vnútorného kruhu obsahuje názov série "THE QUEEN'S BEASTS", rok vydania "2021" a hmotnosť a rýdzosť kovu "FINE GOLD .9999". Uvedené sú aj iniciály autora "J.C.".
The Queen's Beasts je séria desiatich heraldických sôch, ktoré vytvoril sochár James Woodford. Sochy boli vytvorené na počesť korunovácie mladej kráľovnej v roku 1953. Boli umiestnené pred sklenenou stenou Západnej prístavby Westminsterského opátstva. Nekonečné sprievody si mohli prezrieť biele sochy s farebnými štítmi pred začiatkom korunovácie. Heraldické zvieratá predstavovali genealógiu kráľovnej a jej väzby na kráľovských predkov v dlhej histórii britskej monarchie.
Sadrové sochy nemohli byť dlhodobo vystavené poveternostným vplyvom. Po skončení podujatia boli premiestnené do Veľkej sály paláca Hampton Court a potom do Sály svätého Juraja vo Windsore. V roku 1959 našli domov v britskom domíniu v Kanade. Pri príležitosti stého výročia kanadskej konfederácie dostali pôvodne biele sochy zvierat aj heraldické farby. Dnes je pôvodná séria sôch The Queen's Beasts v starostlivosti Kanadského historického múzea v Gatineau. Kamenné repliky z roku 1958 sú inštalované v botanickej záhrade Kew Gardens v Londýne.

Na averze je zobrazený portrét Alžbety II. od Jodyho Clarka, ktorý je piatym a definitívnym mincovým portrétom kráľovnej. Obsahuje umelcove iniciály "J.C.", nápis "ELIZABETH II. D.G. REG.F.D." a nominálnu hodnotu.


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Séria The Queen´s Beasts - investičné mince Royal Mint

Špecifikácia produktu

Emisia:
2021
Mincovňa:
Royal Mint
Priemer:
32.69 mm
Krajina pôvodu:
Veľká Británia
Autor:
Jody Clark
Hmotnosť:
31,21 g (1 Oz)
Nominálna:
100 GBP
Rýdzosť:
999,9/1000 Au
Séria:
Queen's Beasts

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
18.206.12.157

Holoubek koncern