Aktuálne ceny: Cena zlata 2069.41 USD/oz   Cena striebra 25.446 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné zlaté mince     Zlatá investičná minca The Queen´s Beasts The Unicorn 1 Oz 2018

Zlatá investičná minca The Queen´s Beasts The Unicorn 1 Oz 2018

21:07
posledná aktualizácia ceny
004697
kód produktu
2 506,10 EUR
oslobodené od DPH
Platba kartou u tohto produktu nie je možná.
Skladom Na objednávku (14 pracovních dní)
-
+


Dostupnosť na predajniach

NIE JE SKLADOM

Pozrite si produkt

Podrobný popis

The Queen´s Beasts - Unicorn Scotland - 1 Oz

Zlatá investičná minca s hmotnosťou 1 Oz (31,1 g) v rýdzosti najčistejšieho 99,99 % zlata, ktorú vydala britská kráľovská mincovňa na rok 2018, je štvrtou mincou zo série "The Queen's Beast", ktorá je venovaná desiatim heraldickým zvieratám kráľovnej Alžbety II - levovi Anglicka, gryfovi Eduarda III, Sokolovi Plantagenetovcov, Čiernemu býkovi vojvodov z Clarence, Jalovi z Beaufortu, Bielemu levovi Mortimerovcov, Bielemu psovi Richmondovcov, Červenému drakovi Walesanov, Jednorožcovi Škótov a Bielemu koňovi Hannoverovcov.

Na reverze mince je motív vzpínajúceho sa jednorožca s korunou okolo krku a reťazou. Na jeho predných kopytách je erb Škótskeho kráľovstva - červený lev v skoku. Okraj motívu zdobia nápisy "UNICORN OF SCOTLAND", hmotnosť "1 oz", rýdzosť "FINE GOLD, 999,9", rok vydania "2018" a iniciály autora návrhu "JC".
The Queen's Beasts je séria desiatich heraldických sôch, ktoré vytvoril sochár James Woodford pri príležitosti korunovácie kráľovnej v roku 1953. Ich štylizovanú podobu pre sériu mincí vytvoril talentovaný rytec Jody Clark.
Jednorožec je mýtické zviera známe z príbehov z obdobia 400 rokov pred naším letopočtom. V pôvodných opisoch išlo o obrovské, silné a divoké zviera. Až neskôr sa z neho stalo elegantné zviera a symbol čistoty a nevinnosti. Prvýkrát sa objavil ako štítonosič na erbe Škótska v roku 1480. Po smrti Alžbety I., poslednej panovníčky z dynastie Tudorovcov, nastúpil v roku 1603 na anglický trón kráľ Jakub VI. z rodu Stuartovcov. Prijal nový titul a ako Jakub I. si za štítonosiča kráľovského erbu vybral jednorožca spolu s anglickým levom. Škótsky jednorožec má mliečne biele sfarbenie, zlaté kopytá, roh a hrivu. Na krku mu visí zlatá reťaz s korunou, ktorá je symbolom skrotenej sily v službách kráľa.

Na averze je zobrazený tradičný portrét kráľovnej Alžbety II. od toho istého autora, ktorý navrhol aj reverz, s nápisom "ELIZABETH II. D.G.REG.F.D." a nominálnou hodnotou "100 POUNDS".


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Séria The Queen´s Beasts - investičné mince

Špecifikácia produktu

Emisia:
2018
Mincovňa:
Royal Mint
Priemer:
32.69 mm
Krajina pôvodu:
Veľká Británia
Autor:
Jody Clark
Hmotnosť:
31,1 g (1 Oz)
Nominálna:
100 GBP
Rýdzosť:
999,9/1000 Au
Séria:
Queen's Beasts

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.239.2.192

Holoubek koncern