Aktuálne ceny: Cena zlata 2329.64 USD/oz   Cena striebra 29.5165 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné zlaté mince     Zlatá investičná minca The Queen´s Beasts The White Lion 1 Oz 2020

Zlatá investičná minca The Queen´s Beasts The White Lion 1 Oz 2020

02:17
posledná aktualizácia ceny
005622
kód produktu

Platba kartou u tohto produktu nie je možná.
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach

NIE JE SKLADOM

Pozrite si produkt

Podrobný popis

The Queen´s Beasts - Biely lev z Mortimeru - 1 Oz

Zlatá investičná minca s hmotnosťou 1 Oz (31,21 g) v rýdzosti najčistejšieho 99,99 % zlata vydaná britskou kráľovskou mincovňou v roku 2020 je ôsmou mincou zo série "The Queen´s Beasts", ktorá je venovaná desiatim heraldickým zvieratám kráľovnej Alžbety II - anglickému levovi, gryfovi Eduarda III, Sokola Plantagenetovcov, Čierneho býka vojvodov z Clarence, Yalea Beaufortovcov, Bieleho leva Mortimerovcov, Bieleho psa Richmondovcov, Červeného draka Walesanov, Jednorožca Škótov a Bieleho koňa Hannoverovcov.

Na reverze mince je zobrazený motív leva držiaceho erbový štít s heraldickou ružou en Solei (rose-en-soleil). Bielu ružu obklopenú slnečnými lúčmi prijal za svoj osobný znak Eduard IV, prvý kráľ z rodu Yorkovcov, pri svojom nástupe na trón. Vznikla spojením dvoch heraldických znakov. Biela ruža z Yorku predstavovala nového kráľa a žiariace slnko odkazovalo na jeho predka Richarda II. Biela ruža en Solei sa objavila aj na veľkej pečati Richarda III. a Juraja VI, otca kráľovnej Alžbety II. v čase, keď používal titul vojvoda z Yorku. Okraj motívu zdobí nápis "WHITE LION OF MORTIMER", údaje o hmotnosti, rýdzosti, roku vydania a iniciály autora návrhu "JC".
The Queen's Beasts je séria desiatich heraldických sôch, ktoré vytvoril sochár James Woodford pri príležitosti korunovácie kráľovnej v roku 1953. Ich štylizovanú podobu pre sériu mincí vytvoril talentovaný rytec Jody Clark.
Na rozdiel od divokého leva z Anglicka je biely lev z Mortimeru zobrazený ako nekorunovaná, sediaca šelma so spusteným chvostom a zatiahnutými pazúrmi. Táto póza predstavuje vernosť a disciplínu, dôležité vlastnosti kráľa. Bieleho leva ako nositeľa štítu kráľovského erbu použil Eduard IV. niekoľkokrát v súvislosti so svojimi mortimérskymi predkami. Tento rod si nárokoval na anglický trón už počas vlády Richarda II. Zosadený kráľ vymenoval za dediča koruny Rogera Mortimera, 4. grófa z March. Mortimerovo nástupníctvo bolo ignorované a na trón bol v roku 1399 dosadený Henrich Bolingbroke z rodu Lancasterovcov ako Henrich IV. Anglicka. Dynastický nárok na trón prešiel v roku 1425 na rod Yorkovcov, a to sobášom Anny Mortimerovej a Richarda z Konisburgu, syna 1. vojvodu z Yorku. Týmto zväzkom získali ich potomkovia väčší nárok na trón ako Lancasterovci. Na anglický trón nastúpili dvaja vnuci a jeden pravnuk Anny Mortimerovej - Eduard IV, Eduard V a Richard III. Mocenské boje medzi Yorkovcami a Lancasterovcami vyvrcholili storočnou občianskou vojnou, vojnou ruží.

Na averze je zobrazený portrét kráľovnej Alžbety II., piaty a definitívny mincový portrét kráľovnej. Za ním nasledujú iniciály umelca "J.C.", nápisy "ELIZABETH II. D.G. REG.F.D." a nominálna hodnota.


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Séria The Queen´s Beasts - investičné mince

Špecifikácia produktu

Autor:
Jody Clark
Hmotnosť:
31,21 g (1 Oz)
Nominálna:
100 GBP
Rýdzosť:
999,9/1000 Au
Krajina pôvodu:
Veľká Británia
Emisia:
2020
Mincovňa:
Royal Mint
Priemer:
32.69 mm
Séria:
Queen's Beasts

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.236.143.154

Holoubek koncern